Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

13180 zł zebrano w Brzeskim 12 godzinnym Biegu po Życie dla Tosi


W 12 Godzinnym Biegu Po Życie dla Tosi wzięło udział 212 uczestników – biegaczy, kijkarzy i spacerowiczów. W ramach wydarzenia rozegrany został również turniej piłkarski zorganizowany przez klub piłkarski Masters Brzeg, w którym wzięło udział ok. 130 zawodników z roczników 2010-2015. Bieg rozpoczął się o 8.00 i, zgodnie z założeniem organizatorów, zakończył o 20.00.

Uczestnicy biegali na 400m pętli na Stadionie Miejskim w Brzegu. Dwóch zawodników biegało pełne 12 godzin. Łukasz Jankowski z grupy biegowej „Stan umysłu –  Lewin Biega”  w ciągu 12h pokonał dystans 102,1 km, zaledwie 300m mniej przebiegł Przemysław Koziarski, starszy szeregowy z 10 Brygady Logistycznej w Opolu, który w wojskowym mundurze (i butach) przebiegł 101,8km. W biegu uczestniczył, między innymi, strażak ochotnik, który biegał w ubraniu bojowym z podłączoną butlą tlenową. Biegali też rodzice z wózkami dziecięcymi, a nawet z dziećmi na ręku. W takim biegu liczył się udział, więc niektórzy po prostu przespacerowali się po bieżni brzeskiego stadionu. Uczestnikom biegu organizatorzy zapewnili napoje i posiłki regeneracyjne.

fot. Janusz Pasieczny


Jednocześnie na terenie obiektu trwała zbiórka funduszy na leczenie Tosi, oraz sprzedaż wypieków prowadzona przez Wolontariuszy, z której dochód zasilił skarbonkę organizatorów. Za organizację biegu odpowiedzialni byli Anna i Marcin Pawluk, Jovita Fedorowicz i Piotr Kadłubowski – członkowie Klubu Lekkoatletycznego Kotwica Brzeg oraz Klub Sportowy Masters z naszego miasta. 

Historii Tosi Wiśniewskiej wielu z Was nie trzeba przedstawiać. Ta śliczna, trzymiesięczna dziewczynka została wystawiona na próbę okrutnej chorobie – rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Na jej leczenie potrzeba zgromadzić sumę 9 MILIONÓW ZŁOTYCH !

Brzeżanom udało się w sobotę dołożyć swoją cegiełkę. Wszystkim uczestnikom i darczyńcom w imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania.

fot. Janusz Pasieczny

Sponsorzy wydarzenia:

Piekarnia Bożena i Jerzy Cuper w Brzegu 
Stołówka Domowa ul. Ziemi Tarnowskiej 3 w Brzegu 
Sieć sklepów Biedronka 
PSB Mrówka Brzeg 
Lidl Polska 
Lorenz Stanowice 
Iwona Janowska sieć sklepów Hawana 
Eurodent Łosiów Dorota Bryda 
SubRal Brzeg 

Masters Brzeg ️
Andrzej Soliński 
Michał Marek Drukarnia Pracownia Reklamy Meson 
Lidia Jermak DLM BHP 
MOSiR Brzeg 

fot. Janusz Pasieczny
1138 views