Aktualności
Kultura
Pomagamy

29. Finał WOŚP inny niż dotychczasowe


W tym roku nasz powiat, tak jak i cały kraj, nie będzie świętować wielkiego finału WOŚP pod sceną. Sztaby zadbały jednak o to, aby pomimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, mieszkańcy mogli poczuć się tak, jak w poprzednich latach, i to każdy w swoim domu. 

31 stycznia Jurek Owsiak wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz 29. będzie zbierał fundusze dla potrzebujących. Tym razem zostaną one przekazane na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii, a także na badania diagnostyczne głowy.

W związku z obecnie panującymi obostrzeniami, związanymi z pandemią COVID-19, mieszkańcy nie będą mogli skorzystać z atrakcji, które co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na ulicach miasta nie zabraknie jednak wspaniałej atmosfery pomagania i czerpania z tego radości. Wszystko za sprawą wolontariuszy, którzy podjęli się pomocy przy 29. Finale WOŚP.

Brzeg

85 wolontariuszy, bo tylu liczy właśnie brzeska ekipa, będzie w niedziele od rana kwestować, trzymając w rękach charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne puszki.

Od godziny 9.00 na Facebooku brzeskiego sztabu WOŚP rozpocznie się transmisja, która trwać będzie aż do godziny 20. Podczas niej przewidziane są przeróżne atrakcje. Zapewniamy moc zabawy i dobrego humoru. Tance, hulańce. Będą również ciekawe i znane osobowości. Jedną z atrakcji będzie mobilne światełko do nieba. Podświetlana reklama wyjedzie na ulice miasta tuż po zmroku – opowiada Łukasz Mardas, szef brzeskiego sztabu WOŚP.

Nie zabraknie również licytacji, która będzie obfita w atrakcyjne rzeczy, np. telefony komórkowe i tablety. Pierwsza licytacja już o godzinie 12.00.

Finał akcji będzie dodatkowo wspierało całodniową audycją lokalne Radio z Pasją. Transmisja radiowa z WOŚP rozpocznie się o godzinie 8.00. Podczas audycji usłyszeć będzie można wiele ciekawych osobowości – organizatorzy nie chcą jednak na razie ujawniać listy tajemniczych gości.

Lewin Brzeski

Także tu nie brakuje rąk do pracy. Będą wydarzenia w internecie oraz kwesta na ulicach samego Lewina oraz kilku innych miejscowości.

Jak powiedział Tadeusz Tadla szef sztabu WOŚP w Lewinie Brzeskim: Uruchomiliśmy sprzedaż gadżetów. Na allegro jest uruchomiona platforma i jako sztab nr 150 prowadzimy aukcję. Oprócz tego po terenie naszej gminy będzie chodziło 35 wolontariuszy z puszkami tj. w Lewinie Brzeskim, Łosiowie, Skorogoszczy i w podległych wioskach.

Grodków

W tym roku PSP nr 3 w Grodkowie uruchomiła e-puszkę, do której mogą wpłacać pieniądze wszyscy chętni, pragnący wesprzeć WOŚP.

Opracowali: Bartosz Wojtkowski, Janusz Pasieczny, Krzysztof Żołyński

Reklama
154 views