Aktualności
Sport

Sportowy weekend (22-23.05)


W weekend kibice będą mogli wrócić na trybuny i dopingować zawodników swoich ulubionych drużyn. Pierwszy raz od wielu miesięcy na obiektach w Brzegu i Starowicach Dolnych będzie słychać głośne wsparcie.

W poprzednim tygodniu kibice pojawili się na stadionach w Skorogoszczy i Lewinie Brzeskim. Reżim sanitarny pozwala obecnie na zapełnienie jedynie 25% pojemności danego obiektu. Dla brzeskiej Stali będzie to 500, a dla LZS Starowice 113 osób. Bardzo ważny mecz rozegra Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg, który walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu. 

Futsal Ekstraklasa, Clearex Chorzów - FIT-Morning Gredar Futsal Brzeg  22.05 godzina 18:00

Fit-Mornin rozegra trudne spotkanie na wyjeździe. Wprawdzie po ostatniej wygranej w Brzegu zespół Smirnoffa opuścił strefę spadkową, ale jego ekipa wciąż nie jest pewna utrzymania. W przedostatniej kolejce sezonu brzeżanie zagrają z Clearex Chorzów, który zajmuje czwarte miejsce w tabeli. 

III liga, Stal Brzeg - Ruch Chorzów, 22.05 godzina 17:00

Zawodnicy brzeskiej stali wznawiają rozgrywki z udziałem publiczności z Ruchem Chorzów. 14-krotny Mistrz Polski na obecną chwilę jest liderem w III lidze gr. III. Zespołowi z Górnego Śląska nikt nie jest w stanie zagrozić w walce o awans. Dla Stali wywalczenie punktu będzie sporym sukcesem.

IV liga, Skalnik Gracze - LZS skorogoszcz 22.05 godzina 13:00, LZS Starowice - Odra II Opole 22.05 godzina 17:00, LZS Victoria Chróścice Olimpia Lewin Brzeski 22.05 godzina 17:00

LZS Starowice zagra spotkanie u siebie z rezerwami Odry Opole. W szeregach rywali jest sporo młodych piłkarzy, którzy mają już za sobą pierwsze szlify na boiskach pierwszoligowych. Szykuje się zacięty pojedynek.

Skorogoszcz czeka spotkanie wyjazdowe ze Skalnikiem Gracze. Co ciekawe miejscowości dzieli zaledwie 14 km. Trudno wskazać wyraźnego faworyta, bo oba zespoły to solidni czwartoligowcy. 

Olimpia Lewin Brzeski zmierzy się na wyjeździe w Chróścicach z miejscową Victorią. Faworytem tego pojedynku będzie drużyna gospodarzy, która ma na swoim koncie o dwadzieścia jeden punktów więcej niż lewinianie.

Liga okrę­go­wa, A-kla­sa i B-kla­sa, pił­ka noż­na, 22-23.05.2021

W ten week­end za­gra­ją rów­nież ze­spo­ły od B-kla­sy po okrę­gów­kę. Na boiskach pojawią się: LZS Vic­to­ria Do­brzyń, GKS Grod­ków, LZS II Sta­ro­wi­ce, KS Skar­bi­mierz, LZS Vic­to­ria Ko­ście­rzy­ce, LZS Bu­rza Lip­ki, LZS KS Kru­szy­na Prę­do­cin, LZS Łosiów, LZS Spar­tan Wój­to­wi­ce, LZS Orzeł Ol­szan­ka, LZS Olim­pia II Le­win Brze­ski, LZS KS Łuko­wi­ce Brze­skie, LZS KS Po­lo­nia Przy­le­sie, LZS Błę­kit­ni Prze­cza, KS Jan­ko­wi­ce Wiel­kie, LZS Zryw Szy­dło­wi­ce, LZS Vic­to­ria Wierzb­nik, LZS Czar­ni Przy­le­sie Dol­ne.