Policja

60-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy


Mężczyzna najpierw bezpodstawnie wydzwaniał do oficera dyżurnego z Brzegu, a później kilkukrotnie wykręcił numer do Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim. W obydwu przypadkach nie szczędził wulgaryzmów wobec rozmawiających z nim policjantów. Teraz, za znieważenie funkcjonariuszy, musi się liczyć z odpowiedzialnością karną.

Pod koniec marca do oficera dyżurnego brzeskiej komendy zadzwonił mężczyzna. Rozmówca od samego początku był wulgarny i nie potrafił wyjaśnić w jakiej sprawie dzwoni. Pomimo pouczeń dyżurnego nadal blokował linię telefoniczną jednostki Policji. Nie przyjmował do wiadomości, że telefon jest przeznaczony dla osób, które chcą załatwić sprawy związane bezpośrednio z pracą policjantów. Dzwoniący przez całą rozmowę znieważał dyżurnego i rozłączył się bez słów wyjaśnienia.

Sytuacja ta powtórzyła się kilkukrotnie. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna wykręcił numer telefonu do Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim. Tym razem nie szczędził wulgaryzmów wobec policjantki, z którą rozmawiał. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Lewina Brzeskiego. Zebrali materiały, które pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzewanego. To 60-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

Podejrzewany usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy, do którego się przyznał. Za takie zachowanie musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi.

163 views