Gmina Skarbimierz
Sport

7. edycja Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 za nami!


Za nami 7. edycja Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6, które w dniach 17-18 lipca br. odbywały się na torze Brzeg 4×4 w Skarbimierzu.

Ponad 40 załóg na starcie

W brzeskim rajdzie udział wzięło ponad 40 załóg, będących ścisłą czołówką całego kraju. Każdej z nich można się było przyjrzeć z bliska podczas oficjalnej prezentacji, która odbyła się w piątkowy wieczór, 17 lipca na torze Brzeg 4×4 w Skarbimierzu. Oprawa robiła  ogromne wrażenie. Zresztą cała impreza mogła się niezwykle podobać, ponieważ poziom był niezwykle wysoki, a i trasa bardzo wymagająca, więc najlepsi off-roadowcy z Polski mieli spore pole do popisu. Na torze Brzeg 4×4 pojechały nietuzinkowe maszyny, wartość niektórych z nich szacowana jest na ok. 500 tys. zł! 

Cały rajd trwał pełne 6 godzin, podzielone na dwie części – pierwsza od 10:00 do 13:00, a druga od 14:00 do 17:00. W trakcie ich trwania załogi miały pokonać jak największą ilość okrążeń pętli, otrzymując za każdy ukończony odcinek specjalny punkty. Odcinki specjalne miały charakter przeprawy.

Reklama

Na trasie rajdu wyznaczona była także strefa, w której było gorąco. Mowa o strefie serwisowej, w której mechanicy mieli pełne ręce roboty, ponieważ jak wspominaliśmy tegoroczna trasa była naprawdę niezwykle wymagająca. 

Z kolei w miasteczku rajdowym zawodnicy, ich rodziny i znajomi mogli się odprężyć przy ognisku oraz różnych atrakcjach dodatkowych, przygotowanych przez organizatorów. Tam również znajdowały się punkty z artykułami sponsorów rajdu.

Rywalizacja toczyła się w trzech klasach

Uczestnicy mierzyli się w trzech klasach: NO LIMIT, ADVANCE i CHALLENGE. 

Klasa NO LIMIT to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną.

W klasie ADVANCE wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych.

Klasa CHALLENGE to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Kolejna runda odbędzie się w Dzikowcu (woj. dolnośląskie)

Ostatnia runda mistrzostw odbędzie się 5 września w Dzikowcu (woj. dolnośląskie). Przypomnijmy, że wcześniej zawodnicy rywalizowali w Tarnobrzegu i oczywiście Brzegu. Impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem i stoi na naprawdę wysokim poziomie, więc jest na co popatrzeć!

Tytularnym partnerem imprezy jest australijska firma Pedders, która produkuje elementy zawieszenia i układu kierowniczego, mająca 65-letnie doświadczenie i wysoką pozycję w przemyśle motoryzacyjnym, co zdecydowanie dodatkowo podnosi rangę tego wyjątkowego wydarzenia. 

Pozostaje tylko czekać na następną edycję i kolejne oryginalne pomysły organizatorów na trasę i całą oprawę Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 w Brzegu, a kreatywności w Brzeg 4×4 nie brakuje i Bolo Porębski obiecuje, że jeszcze nieraz nas zaskoczy! Nasza redakcja trzyma kciuki za realizację jego największych planów i gratuluje tak wspaniałego wydarzenia – działo się na torze w Skarbimierzu, a kto nie był niech żałuje!

Reklama
662 views