Aktualności

Arcyważne zwycięstwo w Warszawie


Arcyważne zwycięstwo w Warszawie

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg odniósł arcyważne zwycięstwo. W ramach 27. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy podopieczni Romana Smirnova pokonali AZS UW Wilanów 4:2.

Aby móc marzyć o pozostaniu w Ekstraklasie, brzeżanie musieli pokonać na wyjeździe drużynę plasującą się jedno oczko wyżej w tabeli.

Już w 30 sekundzie spotkania nasz zespół otworzył wynik za sprawą Pawła Boczarskiego, który wykorzystał rzut karny. Drugi gol dla Fit-Morningu padł w 8 minucie, a jego autorem był Dawid Witek. Niespełna minutę później podopieczni Macieja Karczyńskiego zdobyli bramkę na 1:2. Autorem gola był Radosław Marcinowski. Od momentu zdobycia pierwszej bramki przez AZS UW Wilanów tempo meczu znacznie spadło. Kolejne trafienie mogliśmy zobaczyć dopiero w 37 minucie. Bramkę na 1:3 dla Brzegu zdobył Dawid Witek, wpisując się tym samym po raz drugi na listę strzelców. „Kropkę nad i” w 39 minucie postawił Kamil Kucharski, pokonując bramkarza z Warszawy, Kamila Wójcika.

Dreszczowiec w ostatniej minucie meczu

Minutę przed końcem spotkania podopieczni Romana Smirnova mieli trzybramkową przewagę i myślami byli już blisko końcowego gwizdka.

Ostatnia minuta zasiała jednak sporo zwątpienia zarówno w ekipie gości, jak i gospodarzy.

Warszawiakom, którzy grali z wycofanym bramkarzem, udało się po szybkiej akcji pokonać po raz drugi Budycha. Niecałe pół minuty przed końcem było 2:4. W tym momencie w polu karnym ekipy z Brzegu upadł zawodnik Wilanowa, a sędzia odgwizdał faul. Było to szóste przewinienie po stronie czerwono-białych i ekipa z Wilanowa stanęła przed szansą zmniejszenia przewagi do jednego gola.

O wszystkim miał zadecydować pojedynek Klaus-Budych… na szczęście dla brzeżan zawodnik z Wilanowa strzelił wysoko nad bramką. Kilka sekund później mecz dobiegł końca.

Dla Fit-Morningu spotkanie w Warszawie było pojedynkiem o przysłowiowe 6 punktów. Dzięki zwycięstwu brzeżanie wciąż mają szanse na utrzymanie się w Statscore Futsal Ekstraklasie.

Sytuacja w dolnej części tabeli zrobiła się naprawdę interesująca. AZS UW Wilanów zajmuje 13. miejsce, będąc o włos nad strefą spadkową. Brzeżan od bezpiecznego miejsca dzieli tylko jeden punkt. Następna kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy będzie naprawdę emocjonująca, i to nie tylko dla brzeskich kibiców.

Za tydzień podopieczni Romana Smirnova na własnym parkiecie podejmować będą KS Constract Lubawa. Transmisja meczu, realizowana przez naszą redakcję, dostępna będzie na www.tvcom.pl.

Bartosz Wojtkowski

115 views