Aktualności

Bieg Tropem Wilczym w Grodkowie: ruszyły zapisy


Bieg Tropem Wilczym w Grodkowie: ruszyły zapisy

W Grodkowie ruszyły zapisy do piątej edycji Biegu Tropem Wilczym. Zostanie on zorganizowany w niedzielę 16 maja. Pierwotnie impreza miała się odbyć 1 marca w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem wszystkich biegów z tego cyklu jest Fundacja Wolność i Demokracja, natomiast lokalnym współorganizatorem Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie, którego patronem od kilku lat są Żołnierze Niezłomni.

- Przed nami piąta edycja Biegu Tropem Wilczym w Grodkowie. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w całej Polsce, został on przesunięty na 16 maja. Bieg od lat cieszy się dużą popularnością. Jego uczestnicy to nie tylko mieszkańcy Grodkowa, ale również goście z Brzegu, Nysy czy Oławy. W tym dniu we wspomnianych miastach również organizowane są biegi, ale wielu fanów aktywnego wypoczynku stwierdziło, że jednak nasz jest bardzo dobrze zorganizowany i chętnie w nim uczestniczą. Wczoraj (30.03 – przyp.red.) zostały otwarte zapisy. Obecnie mamy już zapisanych około 20 osób – mówi Danuta Trzaskawska, dyrektor ZSP, współorganizator biegu.

Bieg Tropem Wilczym na trwałe wpisał się już w kalendarz imprez sportowych organizowanych w gminie Grodków. Organizatorzy liczą, że tegoroczna edycja dojdzie do skutku i mimo panującej epidemii oraz obostrzeń uda się ją sprawnie przeprowadzić.

- Mamy zmieniony regulamin. Tym razem uczestnicy biegu będą mogli skorzystać jedynie z terenu szkoły, sam budynek będzie wyłączony z użytku. Zaplecze sanitarne będzie dostępne na zewnątrz. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie będziemy oferowali cateringu. Skupimy się jedynie na pakietach startowych i samym biegu. Niestety część gastronomiczna, czy artystyczna może zostać pominięta. Zobaczymy, jak w maju będzie wyglądała sytuacja w Polsce – dodaje Trzaskawska.

Zapisów można dokonać poprzez portal zmierzymyczas.pl do 18.04 (niższa opłata) lub do 30.04. Dla uczestników przygotowano dwie tras, na 5 km oraz 1963 m. Na obecną chwilę (31.03) na dłuższy odcinek zapisało się 20 biegaczy, a na krótszy 2. W pierwszym obowiązuje limit 180 osób, natomiast na krótszym 120. Szczegółowy regulamin wydarzenia znajduje się na profilu społecznościowym organizatora „Bieg Tropem Wilczym Grodków”.

W poprzednim roku w Grodkowie pobiegł komplet zgłoszonych uczestników. W Polsce i poza granicami w 2020 roku w Biegach Tropem Wilczym wzięło udział ponad 75 000 uczestników z 370 miast: ok. 300 miast-partnerów, 9 miast zagranicznych (Chicago, Christchurch, Herdorf, Keysborough, Londyn, Nowy Jork, Penrose Park, Wiedeń, Wilno), 50 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 7 misji wojskowych za granicą (Afganistan, Bośnia i Hercegowina, Irak, Kosowo, Łotwa, Republika Środkowoafrykańska, Rumunia), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z USA, Węgier, Danii i Ukrainy.

Fot. archiwalne, Damian Wolak:

115 views