Aktualności

Brzeski Tarzan: projekt budowy parku linowego złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego


Brzeski Tarzan: projekt budowy parku linowego złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego

Celem projektu „Brzeski Tarzan” jest stworzenie miejsca zabaw i atrakcji dla dzieci starszych, które nie są zainteresowane zabawą na typowym placu zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami, a zainspirowane zabawą w małpich gajach, zamkniętych w centrach handlowych w czasie jesienno-zimowym, chętnie spędzą czas na świeżym powietrzu, pokonując przeszkody i labirynty.

Projekt obejmuje wyrównanie i utwardzenie terenu. W tak przygotowanym miejscu miałby powstać park linowy jednopoziomowy, składający się z trzech modułów. W zamyśle pomysłodawców jest to atrakcja dla dzieci i młodzieży, dostarczająca maksimum rozrywki i adrenaliny. Pół metra nad powierzchnią ziemi zawieszone będą platformy, podesty i przeszkody, które należy pokonać podczas przejścia trasy. Przeszkody mogą pokonywać dzieci od 5 roku życia (minimum 100 cm wzrostu) przy pomocy i asekuracji rodzica/opiekuna. Atrakcja może stać się alternatywą dla funkcjonujących w mieście placów zabaw, z tym że byłaby przeznaczona również dla starszych dzieci.

- Stworzenie parku linowego przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Zachęci również rodziców i opiekunów do spędzania czasu poza miejscem zamieszkania. Aktywność fizyczna natomiast przyczyni się do minimalizacji skutków otyłości wśród dzieci i młodzieży, która została spotęgowana przez epidemię koronawirusa, o czym informuje WHO. Dodatkowym celem projektu jest propagowanie spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu – czytamy w uzasadnieniu projektu złożonego przez Magdę Wysocką.

Park miałby zostać zlokalizowany przy ul. Piwowarskiej w Brzegu. Pomysłodawcy szacują, że koszt budowy wyniósłby ok. 70000 złotych, a roczny koszt obsługi około 500 zł.

Krzysztof Żołyński

115 views