Aktualności

Brzeżanin ze swoim studiem wyprodukował muzykę do wersji filmowej spektaklu „Aquarius” Łódzkiego Teatru V6 [video]


Brzeżanin ze swoim studiem wyprodukował muzykę do wersji filmowej spektaklu „Aquarius” Łódzkiego Teatru V6 [video]

Łódzki Teatr V6 spektaklem „Aquarius” rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Po 13 latach, 13 lutego 2021 roku, spektakl miał swoją ponowną premierę – tym razem w wersji filmowej. Co ciekawe za produkcję muzyki do spektaklu w dzisiejszej formie odpowiedzialne było Flyin’ Deer Studio z Łodzi, którego współzałożycielem jest brzeżanin – Jakub Jelonek.

Czym dokładnie zajmował się brzeżanin i jego studio Flyin’ Deer?

Przy spektaklu „Aquarius” Kuba zajął się rearanżacją i przekomponowaniem oryginalnej muzyki. Za pierwotne brzmienie spektaklu odpowiedzialni byli Tomasz Filipiak i Angelika Gaj – koleżanka ze studia Flyin’ Deer, która obecnie jest w nim odpowiedzialna za PR.

Była to dla mnie przygoda niecodzienna, niezwykle ciekawa i w pewnym stopniu trudna. Pisanie autorskiej muzyki pozostawia kompozytorowi pewien stopień dowolności, wiele miejsca na własne pomysły. W przypadku odświeżania Aquariusa” konieczne było zachowanie pierwotnej formy dzieła, dopasowanie się do istniejących układów tanecznych. 13-letnia tradycja tego wydarzenia również niejako przyzwyczaiła twórców do pierwotnego brzmienia, co miejscami wymagało przełamywania i zmieniania tych przyzwyczajeń. Wyzwaniem było także zachowanie własnej indywidualności muzycznej we współpracy z dwójką kompozytorów oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Cały proces powstawania muzyki był jednak oparty na bardzo dobrych relacjach pomiędzy wszystkimi twórcami, co pozwoliło stworzyć muzykę zachwycającą zarówno twórców, jak i pierwszych odbiorców utworu. Była to dla mnie przygoda niezwykle satysfakcjonująca i przepełniona nowymi doświadczeniami. Warto wspomnieć również o wielkiej pracy, którą przy spektaklu wykonał mój kolega, z którym w 2019 roku zakładaliśmy studio Flyin’ Deer – Mateusz Muchewicz – realizator dźwięku. Był on odpowiedzialny za miks, mastering, nagrania oraz dodatkową produkcję muzyczną powiedział w rozmowie z redakcją Głosu Powiatu 24 Jakub Jelonek.

Aquarius” to spektakl otwierający moją przygodę z produkcjami teatru V6, jednak nie jest pierwszym wystawianym na deskach tego teatru. W 2019 roku na scenie teatru V6 gościł spektakl SigNature – wyprodukowany przez Fantasy Dance Academy z Łodzi, poruszający tematykę konsumpcjonizmu i zmian klimatycznych. Do tego spektaklu miałem przyjemność stworzyć swoją autorską muzykę, a wydarzenie uznaję za oficjalne rozpoczęcie działalności Flyin’ Deer Studio – dodaje Jakub Jelonek.

Zobacz niezwykłą podróż w głąb oceanu już teraz!

„Aquarius” to niezwykła podróż w głąb oceanu, pełnego barwnych, morskich osobowości. Bajkowa fabuła zachwyci, choreografia z pewnością zaskoczy, a muzyka poruszy. Olśniewająca sceneria, efektowne kostiumy inspirowane morskimi stworzeniami oraz imponujące powietrzne akrobacje (m.in. w sieci, na szarfie) od lat zachwycają widzów Teatru V6 w każdym wieku. Przedstawienie sięga swymi korzeniami do tradycji cirque nouveau. Jest sekwencją bajkowych obrazów malowanych kolorem, światłem, kostiumem oraz przepiękną muzyką.

Spektakl można zobaczyć pod linkiem: https://youtu.be/HQReDYIT5aA, do czego zachęcamy, bo jest naprawdę wyjątkowy.

Tomasz Kubiak

115 views