Aktualności

Ceglana ściana - nowoczesność i elegancja


Ceglana ściana - nowoczesność i elegancja

Ceglana ściana nadaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Idealnie ozdobi pomieszczenie z kominkiem, doda ciekawego charakteru kuchni, a w sypialni pomoże stworzyć wystrój bazujący na surowej elegancji. Dzięki nowoczesnym tynkom i masom dekoracyjnym Idea Texo nie musisz już używać prawdziwych cegieł, aby uzyskać efekt ceglanej ściany. Możesz to zrobić znacznie prościej i szybciej.

Cegła wróciła do łask

Ściana imitująca cegły idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Nic dziwnego, bo cegła to nigdy niestarzejąca się klasyka. Pasuje do wszelkiego rodzaju drewna, ale również do szkła i metalu. Idealnie będzie się prezentowała w salonie, kuchni i sypialni. Nada charakteru ścianie z oknami, a nawet filarom. Ceglaną ścianę najczęściej zobaczyć można w pełnej okazałości, jako jednolity element aranżacji wnętrza. Warto jednak eksperymentować, bo świetnie wygląda również w towarzystwie mebli, z zamontowanym na ścianie telewizorem lub ozdobami w postaci obrazów i podświetleń.

Nie tylko czerwień

Jeśli chciałbyś nadać swoim wnętrzom surowej elegancji, z pewnością spodoba Ci się efekt, jaki możesz uzyskać dzięki zastosowaniu masy dekoracyjnej Texolit firmy Idea Texo. Jest ona dostępna w szesnastu różnych kolorach – od beżu, przez ceglane czerwienie, aż do ciepłych brązów. Warto wiedzieć, że masa ta jest odporna na wszelkie zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, jest łatwa w aplikacji, dzięki czemu efekt ceglanej ściany możesz uzyskać w swoim domu samodzielnie.

Imitacja ściany z cegieł w 6 prostych krokach

1. Na przygotowane, wyrównane podłoże należy w pierwszej kolejności nałożyć gruntującą farbą PRIMER-A i poczekać aż wyschnie.

2. Na tak zabezpieczone powierzchnie należy przykleić szablon imitujący cegły. Wymaga to dużej precyzji, aby efekt był zadowalający.

3. Gdy nawierzchnia będzie już przygotowana, możemy przejść do właściwego punktu naszej

pracy. Ręcznie pacą nakładamy na nią masę dekoracyjną Texolit. W celu uzyskania na ścianie efektu przebarwień zaleca się nałożenie dwóch warstw (drugą warstwę nakłada się od razu po nałożeniu pierwszej warstwy na jeszcze mokrą powierzchnię). Masa jest zbrojona włóknem i wysoko elastyczna, dzięki czemu jest łatwa w aplikacji.

4. Kiedy masa już trochę przeschnie, ale nie zdąży się jeszcze całkowicie związać, delikatnie

odklejamy szablon.

5. Na koniec, jeżeli to potrzebne, dokonujemy ewentualnych poprawek.

6. Po kilkunastu godzinach masa powinna już całkowicie wyschnąć. Gotowe!

Efekt cegieł u Ciebie w domu – dlaczego warto?

Warto znaleźć w domu miejsce na ceglaną ścianę nie tylko ze względu na walory estetyczne i kolorystyczne. Dzięki masie dekoracyjnej Texolit tego typu rozwiązanie odznacza się bardzo dużą trwałością. Produkt został bowiem przygotowany z najwyższej jakości składników. Dzięki temu masa dekoracyjna twardnieje, nie odpryskuje i jest odporna na zabrudzenia. Co więcej, produkty są także wolne od toksycznych składników i przyjazne dla środowiska. Masa Texolit jest też odporna na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu może być również stosowana na zewnątrz. Idealnie podkreśli wybrane elementy architektoniczne, jak i całe ściany. Sprawdzi się przy tym w każdych warunkach atmosferycznych.

Kup i zacznij działać

Masę dekoracyjną Texolit firmy Idea Texo możesz teraz kupić w wygodny sposób przez internet na stronie www.ideasklep.com.

Dzięki łatwej aplikacji i obróbce będziesz mógł wykonać efekt ceglanej ściany własnoręcznie. Zmień swoje wnętrza i dodaj im nieco elegancji w nowoczesnym wydaniu, używając przy tym trwałych materiałów wysokiej jakości.

Udostępnij
115 views