Diabły w Brzegu, piekło dla brzeżan

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg zmierzył się w sobotę (27.02) z Red Devils Chojnice. Dla naszej drużyny był to pojedynek za „6 punktów” i szansa na ucieczkę ze strefy spadkowej. Niestety, pomimo tego, że goście przyjechali z uszczuploną ławką rezerwowych, to i tak okazali się przeciwnikiem nie do przejścia.

Pierwsza część spotkania była zdecydowanie udana dla brzeżan. Podopieczni Romana Smirnova na drugą połowę wychodzili z jednobramkowym prowadzeniem (2:1). Wszystko za sprawą Pawła Boczarskiego, autora dwóch bramek dla czerwono-białych. Bramkę kontaktową dla Chojnic zdobył Przemysław Laskowski.

Boczarski miał okazję podnieść wynik na 3:0 z przedłużonego rzutu karnego. Niestety górą był bramkarz Czerwonych Diabłów, 19-letni Kevin Kolar.

Druga część spotkania nie była już dla brzeżan taka gładka i przyjemna. Początek przypominał co prawda pierwszą połowę. Wszystko uległo jednak zmianie w 27 minucie, gdy bramkę na 2:2 dla gości zdobył kapitan Red Devils Łukasz Sobański. Brzeżanie musieli ponownie przyspieszyć tempo gry, ponieważ przeciwnik poprawił grę w ofensywie i podniósł pressing. W 37 minucie bramkę dla chojniczan na 3:2 zdobył ze stałego fragmentu gry Patryk Laskowski. W tej samej minucie, gdy Fit-Morning od wznowienia gry napierał na bramkę Kolara, sędzia podyktował rzut karny dla brzeżan – idealna okazja do wyrównania na 3 minuty przed końcem meczu.

Trener Czerwonych Diabłów, Oleg Zozulya, oburzony tą decyzją wdał się w dyskusję z sędzią. Wymiana zdań zakończyła się dla niego żółtą kartką. Stres udzielił się też piłkarzom, co w efekcie przełożyło się na dwie kolejne żółte kartki, tym razem dla zawodników gospodarzy: Kamila Kucharskiego i Marcina Raczkowskiego.

Gdy obie ekipy zaczęły się powoli oswajać z decyzją sędziego, ten postanowił ją zmienić i anulował rzut karny dla brzeżan.

Ta kuriozalna sytuacja doprowadziła do sporego zamieszania. Niestety to goście wykazali się w ostatnich minutach zimną krwią i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Brzeżanie przegrywając 2:3 z Red Devils Chojnice odnotowują siedemnastą porażkę w Statscore Futsal Ekstraklasie.