Aktualności

Gmina Grodków z dotacją na nowe przedszkole


Gmina Grodków z dotacją na nowe przedszkole

W Gminie Grodków powstanie nowe przedszkole. Inwestycja stała się możliwa do zrealizowania dzięki dotacji udzielonej przez rząd. Nowa placówka mogłoby ruszyć jeszcze w tym roku.

- W ostatnim czasie otrzymaliśmy dotację rządową w wysokości półtora miliona złotych. Środki pochodzą z Krajowego Funduszu Odbudowy i są przeznaczone na adaptację budynku po byłym gimnazjum przy ul. Mickiewicza. Wcześniej mieliśmy już taki projekt, ogłosiliśmy na niego przetargi, ale ceny przewyższały znacznie nasze możliwości. To wsparcie z KFO pozwala przy naszym udziale (przy kwocie około pięciuset tysięcy złotych) na realizację tego zadania – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Gminy Grodków.

Obecnie, jak poinformował włodarz Gminy Grodków, miejscowy magistrat jest w fazie przygotowywania przetargu. Grodków posiada na terenie miasta, w swojej szkolno-przedszkolnej strukturze, placówki przy ul. T. Kościuszki, PP 2, oddziały przedszkolne przy PSP 1 i PSP 3 i przy ul. Elsnera. Po powstaniu nowego przedszkola miałyby one zostać przeniesione do nowego budynku, który ma pomieścić pięćdziesięciu przedszkolaków.

115 views