Aktualności

Już w najbliższą niedzielę akcja charytatywna pn. „Tyle dobra w całym mieście – pomagamy Marcie w kweście!"


Już w najbliższą niedzielę akcja charytatywna pn. „Tyle dobra w całym mieście – pomagamy Marcie w kweście!"

Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego w niedzielę (7 marca) od godziny 16:00 zaprasza na Plac Polonii Amerykańskiej w Brzegu, gdzie odbędzie się akcja charytatywna pn. „Tyle dobra w całym mieście – pomagamy Marcie w kweście!", z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na innowacyjne leczenie 14-letniej Marty Zakowicz zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Moc atrakcji na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu

W niedzielne popołudnie brzeżan czeka moc atrakcji. Na Placu Polonii Amerykańskiej, oprócz stoisk kiermaszowych, na których znajdzie się mnóstwo pyszności oraz innych niespodzianek, pojawią się również liczne atrakcje dodatkowe, m.in. samochody z Brzeg 4x4, pokaz fakira i wiele innych.

Ponadto odbędą się liczne licytacje charytatywne wspaniałych produktów i usług przekazanych przez wyjątkowych darczyńców.

To wszystko dla 14-letniej Marty Zakowicz, która bardzo dzielnie walczy z ciężką chorobą

Cała akcja została zorganizowana, aby pomóc 14-letniej Marcie Zakowicz, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu, która walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Choroba nie zareagowała na żadne dotychczasowe metody leczenia. Nie pomogła ani chemioterapia, ani niezwykle kosztowne leki, ani przeszczep szpiku. Ostatnia nadzieja w innowacyjnej, ale kosztownej terapii CAR-T, za którą trzeba zapłacić aż 1,5 mln złotych.

Do celu jest coraz bliżej, ponieważ licznik na zrzutce dziewczynki pokazuje już ponad milion złotych. Wszystko dzięki wyjątkowym ludziom, którzy w wielu miejscowościach (m.in. Oława, Marcinkowice, Bystrzyca, Wójcice, Brzeg) postanowili wesprzeć Martę. Może to zrobić również każdy z nas, w dowolnej chwili i z wygodnego fotela w domu. Wystarczy wejść na zrzutkę: Marta Zakowicz - zbiórka charytatywna i wpłacić dowolną kwotę na rzecz kosztownego leczenia 14-latki.

Warto pomagać – okazane dobro, prędzej czy później, powraca do nas.

Tomasz Kubiak

115 views