Aktualności

Kolejni policjanci zasilą szeregi brzeskiej komendy


Kolejni policjanci zasilą szeregi brzeskiej komendy

„Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." – to początek roty ślubowania. Wypowiadają te słowa wszyscy adepci służby. Szeregi brzeskiej Policji zasiliło 9 kolejnych policjantów. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać 7 dni w tygodniu o każdej porze.

W sali imienia insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu 3 marca odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. dr Rafał Kochańczyk złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i panujące obostrzenia, przebieg ślubowania został zmieniony. Teraz ma on skromniejszy charakter i odbywa się bez gości. Łącznie garnizon opolski zasiliło 33 nowych funkcjonariuszy. Trafili oni do 11 komend powiatowych. Po odbyciu przeszkolenia podstawowego nowi policjanci rozpoczną służbę jednostkach macierzystych, gdzie będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Na naszej stronie internetowej http://brzeg.policja.gov.pl/ob/kpp-brzeg/aktualnosci/32806,Brzeska-Policja-prowadzi-nabor-do-sluzby.html można znaleźć informacje o warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach. Przypominamy, że dokumenty można składać w naszej komendzie i podległych komisariatach policji przez 7 dni w tygodniu, o każdej porze.

KPP w Brzegu

115 views