Aktualności

Laptopy dla nauczycieli szkół podstawowych trafią do szkół z powiatu brzeskiego


Laptopy dla nauczycieli szkół podstawowych trafią do szkół z powiatu brzeskiego

Samorząd województwa opolskiego zakupił z funduszy unijnych laptopy i sprzęt audiowizualny dla nauczycieli ze szkół podstawowych w województwie opolskim w ramach programu „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”.

Przygotowaliśmy i realizujemy projekt dedykowany nauczycielom, projekt wynikający z potrzeb obecnego czasu, obecnych wyzwań, ale i problemów – mówi marszałek województwa Andrzej Buła. – Już wcześniej doposażyliśmy w laptopy nauczycieli liceów i szkół zawodowych, a same szkoły w sprzęt do nauki audiowizualnej. Późną jesienią pojawiła się szansa, żeby chociaż w części zaspokoić podobne potrzeby nauczycieli szkół podstawowych. Choć nie jesteśmy organem prowadzącym dla żadnej z tych szkół, to stwierdziliśmy, że z tej szansy należy skorzystać, bo przecież jakość edukacji w regionie jest ważna dla nas wszystkich – podkreśla marszałek.

Dzięki samorządowi województwa opolskiego sprzęt trafi do 382 szkół podstawowych w regionie. Komputery pozwolą nauczycielom na prowadzenie zdalnego nauczania. Warto podkreślić, że sprzęt otrzymają zarówno nauczyciele w szkołach publicznych, jak i niepublicznych. W sumie jest to 4957 laptopów o łącznej wartości 14,9 miliona złotych. W tym tygodniu do opolskich szkół trafi 2360 laptopów. Druga i ostatnia dostawa planowana jest na 15 marca.

Dzięki projektowi do publicznych szkół podstawowych w powiecie brzeskim trafią 473 laptopy. W gminie Brzeg sprzęt trafi do 162 nauczycieli. W pozostałych gminach: Grodków 89, Lewin Brzeski 59, Olszanka 33, Skarbimierz 40, Lubsza 40. W szkołach stowarzyszeniowych: Brzeg 11, Lubsza 8, Olszanka 8, Grodków 5, a w szkołach prowadzonych przez inne organy prowadzące (głównie powiaty) 18.

Dla przypomnienia, pod koniec zeszłego roku laptopy i sprzęt multimedialny został zakupiony dla szkół ponadpodstawowych i z Aglomeracji Opolskiej. Zakupiono wówczas z funduszy europejskich 5 065 laptopów za 14,7 mln złotych. Sprzęty multimedialne trafiły również do wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu brzeskiego. Nauczyciele ze szkół ponadpodstawowych w całym regionie otrzymali 3792 komputery w ramach projektów „Opolskie dla liceów – zdalne nauczanie zbliża!” i „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.

115 views