Aktualności

Nowa sala gimnastyczna przy PSP w Lipowej


Nowa sala gimnastyczna przy PSP w Lipowej

W poniedziałek (1.03) w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipowej udostępniony został nowy obiekt przeznaczony do zajęć z wychowania fizycznego. Mowa o sali gimnastycznej, której budowa rozpoczęła się w czerwcu zeszłego roku.

To już kolejny tego typu budynek w Gminie Grodków. Dwa lata temu nową salę gimnastyczną otrzymała PSP w Kolnicy. Na obie inwestycje uczniowie i mieszkańcy czekali przeszło ponad 50 lat – do tego momentu zajęcia sportowe odbywały się na tzw. „polu rekreacyjnym” wytyczonym na korytarzach szkół. Gmina Grodków w przyszłości będzie chciała wybudować podobną salę w Kopicach, które wciąż pozbawione są takiego obiektu.

- Byłem na pierwszych zajęciach na nowej sali gimnastycznej przy PSP w Lipowej. Przypomnę, jest to już drugi tego typu budynek w naszej gminie, wcześniej została wybudowana podobna sala przy PSP w Kolnicy. Zakończenie tej inwestycji otwiera szansę na budowę kolejnej takiej sali, przy PSP w Kopicach. Mamy już przygotowaną dokumentację, jest to ostatnia szkoła w naszej gminie bez takiego obiektu. Złożyliśmy już wniosek do Krajowego Programu Odbudowy, jeżeli będzie już decyzja o przyznaniu środków, to jesteśmy gotowi, by rozpocząć budowę jeszcze w tym roku – zaznacza Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Sala ma wymiary 24x12 m i wysokości 6,8 m. Została wykonana z konstrukcji stalowej, ściany z płyty warstwowej grubości 10 cm, a pokrycie dachowe to dwuwarstwowa syntetyczna membrana wypełniona wewnątrz sprężonym powietrzem. Nowy obiekt posiada ponadto zaplecze szatniowo-socjalne o powierzchni 68 m2.

Pierwsze zajęcia z wychowania fizycznego na nowym obiekcie poprzedziła wizyta włodarza gminy – Marka Antoniewicza, który życzył wszystkim uczniom i nauczycielom wielu sukcesów sportowych, a na dobry początek podarował szkole kilkanaście piłek do różnych dyscyplin sportowych.

- Jesteśmy przekonani, że ten nowoczesny obiekt sportowy, który niewątpliwie pomoże w realizacji sportowych pasji dzieci i młodzieży tej szkoły, będzie w przyszłości również wykorzystany przez wszystkich mieszkańców Lipowej – czytamy na stronie internetowej Gminy Grodków.

Nowa sala gimnastyczna pozwoli uczniom przy PSP Lipowa na rozwój umiejętności sportowo-ruchowych. Obiekt spełnia wszelkie normy i jest idealnie przystosowany do działalności szkoły oraz potrzeb młodych sportowców i mieszkańców miejscowości.

Inwestycja została wykonana przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „DOMUS” Kazimierz Sewioło. Wartość zadania wyniosła 1.448.996,12 zł.

115 views