Aktualności

Nowy basen letni i nowa sportowa infrastruktura powstaną wokół Stadionu Miejskiego w Grodkowie


Nowy basen letni i nowa sportowa infrastruktura powstaną wokół Stadionu Miejskiego w Grodkowie

W styczniu ruszyła budowa letniego basenu w Grodkowie, który powstanie pomiędzy Stadionem Miejskim i nieczynnym od paru lat odkrytym basenem z 1933 roku (przy ul. Sportowej). Mieszkańcy będą mogli korzystać z niego już w nadchodzącym sezonie letnim. Koszt budowy letniego kąpieliska wyniesie 21 miliona zł.

W ramach prac wykonane zostaną dwie niecki o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości 1,2 m oraz 15 m x 7,5 m i głębokości 80 cm. Przy basenie powstanie pełna infrastruktura sanitarna, przebieralnie, miejsce dla ratowników. Budowa tego obiektu została dofinansowana z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w kwocie 1 213 314 zł

- Założenie jest takie, że obiekt zostanie oddany do użytku przed sezonem letnim. Jedyne co może przeszkodzić w jego otwarciu, to panująca obecnie pandemia, ale mamy nadzieję, że do tego czasu wszystko ulegnie poprawie. Głównym celem Gminy Grodków była budowa basenu krytego w miejscu starego, który znajduje się obok. W związku z tym, że obecnie panuje sytuacja kryzysowa, to nie jest czas na tego typu inwestycje. My z niej nie rezygnujemy, a odsuwamy w czasie. Powstający nowy basen ma być uzupełnieniem całej infrastruktury – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Burmistrz Grodkowa zdradził, że to nie koniec planowanych inwestycji w obrębie Stadionu Miejskiego.

- Projektujemy również budowę małego stadionu lekkoatletycznego. Takiego obiektu brakuje w naszym mieście. Sygnały, że jest on potrzebny, otrzymaliśmy m.in. ze szkół. Po przebudowie Stadionu Miejskiego zniknęła bieżnia. Jest to teraz obiekt typowo piłkarski. Chcielibyśmy to odtworzyć, tak aby przy ul. Sportowej mieścił kompleks umożliwiający uprawianie różnych dyscyplin – dodaje burmistrz Grodkowa. Gmina na ten cel będzie starała się pozyskać środki z unijnego RPO Województwa Opolskiego w ramach programu rewitalizacji. Obecnie przygotowywany jest wniosek do tego programu.

115 views