Aktualności

Olimp z czwartą porażką z rzędu w rundzie wiosennej


Olimp z czwartą porażką z rzędu w rundzie wiosennej

W sobotę (06.03) UKS Olimp rozegrał awansem spotkanie 21. kolejki z MSPR Siódemka Miedź Legnica, które miało pierwotnie zostać rozegrane w maju. Było to czwarte spotkanie, w którym Olimpijczycy odnieśli porażkę i czwarte z jedną z najmocniejszych ekip w obecnych rozgrywkach pierwszej ligi w grupie „B”.

W pierwszych fragmentach gry przeważali przyjezdni, którzy po 6 minutach prowadzili 1:3. W kolejnych grodkowianie zdołali zbliżyć się do rywali na jedną bramkę. Dobra postawa gospodarzy nie trwała jednak długo. Miedziowi przez większość pierwszej połowy utrzymywali kilkubramkową przewagę. Do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 13:17.

Mimo starań Olimpijczyków po pierwszej połowie tylko wielcy optymiści mogli typować ten zespół do zwycięstwa. Po zmianie stron Siódemka nadal nie odpuszczała. Gospodarze popełniali błędy zarówno w ataku, jak i obronie, co pozwoliło rywalom na powiększenie przewagi. Wszystko przełożyło się na końcowy wynik i wygraną zespołu z Legnicy różnicą dwunastu bramek.

- Rozegraliśmy dotychczas cztery spotkania, w których doznaliśmy cztery porażki z zespołami z górnej części tabeli. Mamy nadzieję, że w kolejnych nasz zespół zdobędzie punkty z zespołami znajdującymi się w zasięgu naszej ręki – powiedział po spotkaniu Paweł Łągiewka, jeden ze szkoleniowców UKS Olimp Grodków.

Za tydzień w sobotę (13.03) Olimpijczycy na wyjeździe rozegrają awansem spotkanie z SPR Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie.

UKS Olimp Grodków – MSPR Siódemka Miedź Legnica 27:39 (13:17)

Olimp: Zając – Maciejewski 3, Hertel 5, Kuka, Prokop, Kolanko 4, Stępień, Rogaczewski P., Nowak 3, Juros 3, Rogaczewski K. 6, Wiśniowiecki 3. Kary 12 min. Karne 2/2. Trenerzy: Paweł Łągiewka, Adam Boczarski.

MSPR: Dekarz, Stachurski - Pacek 1, Przybylak, Siwak 2, Kowalik 1, Nowosielski 1, Jaśkowski 7, , Skrabania 6, Bogudziński 2, Pawłowski 3, Kruszelnicki, Wychowaniec 6, Strycz 5, Paterek 5. Kary 10 min. Karne 3/1. Trener: Piotr Będzikowski.

115 views