Orlik wciąż bez doładowania

Orlik doznał jedenastej porażki w tym sezonie. W minioną sobotę (06.03) na własnym parkiecie podejmował beniaminka KS Polonia Środa Wlkp. Przez tę przegraną brzeżanie zrównali się z punktami ze swoim rywalem. Obie ekipy po zakończonym spotkaniu mają na swoim koncie po 15 punktów. Warto podkreślić, że zespół Polonii przyjechał do Brzegu w mocno okrojonym składzie.

W pierwszej odsłonie tego spotkania obie ekipy prowadziły wyrównane zawody. Kluczowe okazały się dla Orlika jej ostatnie fragmenty. W 22 minucie naszej drużynie zaczęło się lepiej powodzić w ataku. To pozwoliło schodzić na przerwę z czterobramkową przewagą.

Po zmianie stron przez dwadzieścia minut przyjezdni z Wielkopolski stopniowo odrabiali straty. W 50 minucie Polonia doprowadziła do remisu 23:23. W ostatnich minutach do gry ekipy gospodarzy wkradła się nerwowość. Przyjezdni wykorzystali zamieszanie na swoją korzyść, doprowadzając ostatecznie do wygranej 27:31.

Orlik: Kania, Sobczyk - Błajda, Młotkowski 2, Stypiński 5, Brudzińśki 1, Sendra, Stanoszek, Ogorzelec 6, Wojcieszek 2, Stopka, Miś, Cichoń, Kołodziejczyk 7, Krawczyk 3. Kary 14 min. Karne: 2/2. Trener: Michał Piech.

Polonia: Kaszuba, Wietrzyński - Tumidaj 2, Wieliński 4, Stachowiak 6, Jastrząb 1, Najman, Jańczak 11,Ochowiak, Hellwing 5. Kary 6 min. Karne 4/3. Trener: Jacek Januszkiewicz.