Orlik wygrywa u siebie z czerwoną latarnią

Brzeżanie odnieśli drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem pewnie pokonali ostatni zespół dolnośląskiej II ligi – MKS Żagiew Dzierżoniów.

Choć podopieczni Michała Piecha wygrali, to początek spotkania nie układał się po ich myśli. Przyjezdni do 12. minuty sprawiali bowiem problemy gospodarzom. Przy stanie 5:5 zawodnicy z Brzegu wyszli wreszcie na prostą, starając się sukcesywnie powiększać swoją przewagę. W końcówce pierwszej części spotkania wynosiła ona pięć bramek. Do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 17:12.

Druga płowa nie przyniosła zbyt wielu zmian. Oba zespoły chętnie rzucały do bramek swoich rywali. Gospodarze, przez całą drugą część spotkania utrzymywali przewagę. Moment, w którym brzeżanie mogli najbardziej obawiać się swoich rywali, to ostatnie dziesięć minut. Żagiew doskoczyła wówczas do Orlika na dwa punkty. Przyjezdni byli blisko doprowadzenia do remisu, ale zawiodła skuteczność. Spotkanie zakończyło się wynikiem 37:32

Orlik Brzeg - Żagiew Dzierżoniów 37:32 (17:12)

Orlik: Kania - Błajda 2, Młotkowski 1, Białożyt 5, Stypiński 8, Stanoszek 3, Ogorzelec 9, Wojcieszek 2, Stopka 1, Kołodziejczyk 2, Piech 4. Kary 8. min. Karne 3/3. Trener: Michał Piech.

Żagiew: Libera, Delmaczyński, Grodzicki - Wąsiński 3, Patyn 11, Matlęga 4, Galik 8, Batko 3, Majewski 3, Koźmińczuk. Kary: 6. min. Karne 4/4/ Trener: Aleksander Szymanowski.