Aktualności

Pierwsi goście odwiedzili restaurację w hotelu Browar Brzeg, otwartą mimo zakazu


Pierwsi goście odwiedzili restaurację w hotelu Browar Brzeg, otwartą mimo zakazu

W czwartek (04.03) miało miejsce oficjalne otwarcie restauracji w hotelu Browar Brzeg. Jej właściciel zdecydował się na ten krok mimo oficjalnego zakazu wprowadzonego w ramach lockdownu. Lokal otworzył swoje podwoje o 12:00, ale prawdziwy ruch zaczął się w godzinach wieczornych.

Restauracja w hotelu Browar Brzeg znajduje się na parterze. Serwuje napoje, alkohole, własne piwo oraz wiele urozmaiconych dań. Nie ma mowy żeby ktoś wyszedł głodny. Ciekawe wnętrze, sympatyczna i profesjonalna obsługa dopełniają obrazu świetnej restauracji.

Wczoraj obserwowaliśmy zadowolonych ludzi, przybywających gromadnie wieczorem do Browaru Brzeg. Nastroju biesiady nie popsuła nawet wizyta funkcjonariuszy policji oraz Służby Celno-Skarbowej. Największy stres przeżyła z pewnością obsługa lokalu. Goście zostali wylegitymowani przez bardzo uprzejmie zachowujących się policjantów, którzy przy okazji instruowali jakimi zasadami kierować się przebywając w lokalu. Za taką postawę należą się słowa uznania, a także wyrozumiałość dla osób, które wypełniały swoje polecenia i obowiązki.

Wyraźnie widać, jak bardzo ludziom brakuje okazji do wyjścia i spotkania się ze znajomymi. Jestem przekonany, że jednym z ważniejszych powodów dających sens istnienia restauracjom jest właśnie okazja do wyjścia z domu i przebywania wśród ludzi.

Z drugiej strony mamy właścicieli lokali gastronomicznych, którzy są już na skraju wytrzymałości, a często także o krok od zamknięcia przynoszących same straty interesów. Owszem, można zakupić jedzenie na wynos i do pewnego stopnia jest to jakieś rozwiązanie. Jednak, jak już wspomniałem, o wiele ciekawiej jest usiąść w restauracji niż jeść dania na wynos. Poza tym nie każdy lokal może świadczyć usługi na wynos.

Obostrzenia, z różnym nasileniem, trwają już niemal rok. Cierpliwość społeczeństwa została wystawiona na solidną próbę. Widać znużenie, zniechęcenie i poczucie beznadziejności całej tej sytuacji. W rozmowach często słychać „buntownicze” nastawienie.

Krzysztof Żołyński

115 views