Aktualności

Pijany kierowca zderzył się z citroenem


Pijany kierowca zderzył się z citroenem

Miał ponad 2 promile, gdy jechał ulicami Grodkowa. Po drodze doprowadził do zderzenia z citroenem. 54-latkowi grozi teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Kilka dni temu, tuż przed godziną 20:00, dyżurny z Komisariatu Policji w Grodkowie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z przekazanych informacji wynikało, że na jednej z ulic w mieście kierowca volkswagena doprowadził do zderzenia z citroenem. Osoby zgłaszające podejrzewały, że kierujący volkswagenem może być nietrzeźwy.

Jak się okazało, przypuszczenia świadków były trafne. 54-latek miał problem z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Badanie na urządzeniu pokazało, że był nietrzeźwy, w organizmie miał 2 promile alkoholu.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyzna musi się liczyć z karą do 2 więzienia, wysoką grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. W takim stanie kierowca nie ma pełnej kontroli nad pojazdem i tym, co się dzieje na drodze. Uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nietrzeźwi za kierownicą często też są skłonni do brawury i lekceważą przepisy drogowe. To może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji. Apelujemy zatem do kierowców, aby pamiętali, że na drodze są odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego nie warto ryzykować i w drogę zawsze ruszać trzeźwym.

KPP w Brzegu

115 views