Aktualności

Przed policjantami ukryli się w stosie liści


Przed policjantami ukryli się w stosie liści

Policjanci z Lewina Brzeskiego w bezpośrednim pościgu zatrzymali 24 i 38-latka. Mężczyźni chwilę wcześniej zostali spłoszeni podczas próby kradzieży metalowych konstrukcji z budynku. Biegli wzdłuż torów i tam zauważyli ich policjanci. Dalsza ucieczka nie miała szans powodzenia, więc schowali się w stosie liści. Jednak i to nie pomogło. Obaj usłyszeli już zarzuty i grozi im do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Wszystko miało się dziać w jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Z przekazanych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn miało wycinać i przygotowywać do kradzieży elementy metalowe z opuszczonych pomieszczeń biurowych. Ich łupem padły m.in. poręcze i rury wodne.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Tam zastali właściciela obiektu. Z jego relacji wynika, że podejrzewane osoby spłoszyły się na jego widok i pozostawiły przygotowane do kradzieży elementy. Policjanci pojechali sprawdzić miejsca, gdzie mężczyźni odpowiadający rysopisowi mogli się oddalić. Zauważyli ich tuż za miejscowością, jak uciekają wzdłuż torowiska. Funkcjonariusze podjęli za nimi pieszy pościg. Po kilkuset metrach dotarli do lasu, gdzie zauważyli mężczyzn ukrytych pod nasypami ziemi i liści.

Zatrzymani trafili do policyjnych aresztów. Jak się okazało to 24 i 38-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego. Straty, jakie spowodowali swoim działaniem, wynoszą 7 000 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

KPP w Brzegu

115 views