Punkty Orlika po wygranej w rzutach karnych

Orlik może mówić o wielkim szczęściu. W derbach z OSIR-em Komprachcice zremisował, a po rzutach karnych doprowadził do wygranej. Dzięki temu dwa punkty powędrowały do brzeżan. Są to pierwsze punkty zdobyte w rundzie rewanżowej przez podopiecznych Michała Piecha.

Przez pierwsze dwanaście minut obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę. Przy remisie 5:5 przyjezdni wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po rzucie karnym Łacnego i rzucie Kawuloga powiększyli przewagę do dwóch bramek. Później wprawdzie dwa karne zostały wybronione przez Konrada Sobczyka, ale przewaga została utrzymana. Oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 12:14.

W 42 minucie gospodarzom udało się doprowadzić do remisu 18:18. Przez resztę spotkania wydawało się, że mają raczej pod kontrolą to, co dzieje się na parkiecie. Taki stan trwał do 54 minuty. Przy stanie 25:25 w szeregach ekipy Piecha pojawiła się nerwowość. Przez to w ostatnich sekundach przyjezdni spod Opola byli bliscy wygranej. Po końcowej syrenie sędziowie przyznali zawodnikom z Komprachcic rzut wolny, ale szczelny mur ochronił brzeżan przed utratą bramki.

Spotkanie zakończyło się remisem 27:27. O ostatecznym wyniku zadecydowały dwie serie rzutów karnych. Ostatni rzut został wybroniony przez Kanię i to dzięki niemu dwa punkty powędrowały do zespołu z Brzegu.

- Za każdym razem wychodzimy na parkiet po to, by zdobyć komplet punktów. Mamy nadzieję, że te spotkanie potraktujemy jako rozpęd i zaczniemy zdobywać ich więcej – podsumował Michał Piech, trener Orlika Brzeg.

Za tydzień w sobotę (20.03) Orlik zagra na wyjeździe z Wolsztyniakiem Wolsztyn.

SKS Orlik Brzeg – OSIR Komprachcice 27:27 (12:14), karne 6:5

Orlik: Sobczyk, Kania – Błajda 2, Młotkowski 1, Stypiński 4, Brudziński, Sendra, Ogorzelec 12, Wojcieszek, Miś, Cichoń 1, Kołodziejczyk, Piech, Krawczyk 7. Kary 12. min. Karne 3/2. Trener: Michał Piech.

OSIR: Barański, Oleksyn – Piechota 1, Łacny 3, Dziurgot, Marcyniuk 6, Sękowski 1, Kawulok 4, Juros 3, Antoszyszyn 1, Gajda 2, Abrahamek, Jendryca 5, Kosiorek 5 Jarosz, Węgrzynowicz. Kary 8. min. Karne 7/4. Trener Jolanta. Jochymek.