Aktualności

Remont domu nie musi być trudny


Remont domu nie musi być trudny

Pamiętacie bajkę „Sąsiedzi”? Jeśli tak, to z pewnością wiecie, w jaki koszmar potrafi zamienić się nawet najdrobniejszy remont. Większość z nas podchodzi do remontów jako do zła koniecznego. Bo kto lubi hałas, kurz i nieporządek? Jak zatem przetrwać, gdy w mieszkaniu trzeba coś odświeżyć lub – o zgrozo – przebudować?

Najważniejszy jest plan

Aby prace remontowe nie przerodziły się w huragan szalejący po naszym domu, potrzebna jest właściwa organizacja. Plan działania powinien być gotowy jeszcze przed wpuszczeniem fachowców za próg. Tych z kolei najlepiej wybrać z polecenia i to dość wcześnie – nawet kilka miesięcy przed planowanym remontem. Jeśli będziemy zwlekać, może się okazać, że w wybranym przez nas czasie żadna porządna firma nie ma wolnych terminów. Przyda się też przynajmniej jedno spotkanie organizacyjne, na którym ustalicie wspólnie harmonogram i długość prac. O remoncie warto też poinformować sąsiadów, bo nikt nie lubi przecież niespodzianego huku za ścianą.

Wcześniejsze ustalenia muszą dotyczyć również kosztów. Każdy wie, że materiały dobrej jakości zapewnią efekt na lata. Czy jednak dobry produkt musi być drogi? Niekoniecznie. W przypadku najbardziej renomowanych firm często płacimy za znaną markę i logotyp na opakowaniu. Warto szukać materiałów o dobrym stosunku ceny do jakości, takich jak IdeaTexo. Dzięki temu uzyskamy doskonały efekt, nie ponosząc przy tym przesadnie wysokich

kosztów.

Od czego zacząć?

Plan działań na pewno pomoże nam ustalić ekipa remontowa. Warto zacząć od ciężkich prac, takich jak np. zrywanie posadzki czy skuwanie kafelków. Jeśli planujemy remont całego mieszkania, zadbajmy o dostęp do kluczowych pomieszczeń, takich jak kuchnia czy łazienka. Czasami dobrym

wyjściem jest wyniesienie się na kilka dni z „placu budowy”. Nie każdy ma jednak taką możliwość.

Aby lżejsze prace remontowe nie dostarczały niepotrzebnego stresu, zabezpieczmy wcześniej delikatne przedmioty czy powierzchnie, które można zarysować. Trzeba zadbać o to osobiście, ponieważ ekipa remontowa może nie być wystarczająco uważna.

Tym, co nas najbardziej interesuje, jest oczywiście końcowy efekt. Jeśli nie mamy spójnej wizji, poszukajmy inspiracji w Internecie albo zasięgnijmy porady specjalisty. Wbrew pozorom architekci wnętrz są często warci swojej ceny i potrafią w prosty oraz niedrogi sposób odmienić wnętrze domu.

Jak przetrwać?

W czasie remontu śledźmy na bieżąco postępy i weryfikujmy założenia planu. Nie panikujmy, jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli. Opóźnienia się zdarzają, a najważniejsze to dotrwać do końca. Pamiętajmy, że po wszystkim wzrośnie nie tylko wartość mieszkania, ale i nasza przyjemność z jego użytkowania.

Nie bójmy się eksperymentów. Szczególnie pod sam koniec. Nowoczesne materiały dają szerokie spektrum możliwości. Dzięki odpowiednio wybranym produktom remont przestanie nam się kojarzyć z przykrym obowiązkiem. Zamiast tego stanie się szansą na stworzenie wymarzonej domowej przestrzeni.

Jakie produkty wybrać?

Powtórzmy jeszcze raz – warto szukać materiałów o dobrym stosunku ceny do jakości. Dzięki temu uzyskamy doskonały efekt, nie ponosząc przy tym przesadnie wysokich kosztów. Marką oferującą tego typu produkty jest IdeaTexo.

Bez względu czy remontujemy sami, czy z pomocą ekspertów, jednym z ostatnich etapów remontu jest malowanie i ozdabianie ścian. Świetnym rozwiązaniem są specjalne masy dekoracyjne Idea Texo, które po naniesieniu na odnawianą powierzchnię możemy dowolnie kształtować. I nie trzeba do tego specjalnych umiejętności. Ścianę modeluje się bezkurzowo za pomocą wody i gąbeczki przez dwie godziny od nałożenia masy. To całkiem sporo czasu, by stworzyć w swoim mieszkaniu klasyczne wzory lub w nowoczesny sposób ozdobić ścianę. Ogranicza nas tylko fantazja. Po wyschnięciu masa jest biała, więc z łatwością możemy ją pomalować na dowolny kolor.

Dzięki masom dekoracyjnym możemy uzyskać naprawdę atrakcyjne efekty. Nasza ściana może dzięki nim wyglądać jak zrobiona z drewna, cegieł czy kamienia. Takie efekty są ostatnio bardzo modne. Produkty Idea Texo są paroprzepuszczalne i odporne na zabrudzenia, więc możemy ich użyć nie tylko w salonie czy sypialni. Z powodzeniem wzbogacą również wnętrza naszych kuchni i łazienek. Efekt cegieł uzyskamy dzięki zastosowaniu specjalnego szablonu. Masa tego typu przypomina cegłę nie tylko z wyglądu. Imituje również jej powierzchnię i jest bardzo podobna w dotyku.

Jeśli chcemy nadać mieszkaniu dobrego stylu, warto zainteresować się farbami dekoracyjnymi. Przy nich gładko pomalowane mieszkanie wydaje się po prostu nudne. Osobom lubiącym bogate wnętrza z pewnością przypadną do gustu odmiany atłasowe. Przypominają antyczne materiały obiciowe i odbijają światło, tworząc wyjątkowy nastrój. Są często stosowane w luksusowych hotelach i apartamentach. Ciekawą opcją są też farby z metalicznym połyskiem, które grą światła nadają powierzchni wrażenie nowej, ciekawej tekstury. Można je stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnętrznych detalach domu.

Jeśli myśląc o remoncie bierzecie pod uwagę użycie tapet, mogą was zainteresować modne ostatnio odmiany natryskowe. Są szybkie i łatwe w aplikacji. Dają też naprawdę ciekawe efekty, wpływając bezpośrednio na kształt zdobionej powierzchni. Jest to interesująca alternatywa dla modnych przez lata, płaskich wzorów. Możemy nie tylko barwić masę na wybrany kolor, ale na przykład dodać brokatu. Produkty Idea Texo pomogą nam uzyskać efekt goteli czy baranka. To umożliwi nam stworzenie na powierzchni reliefu czy nadanie rustykalnego stylu naszemu wnętrzu. Warto też zauważyć, że tapety doskonale nadają się do zbrojenia mikropęknięć.

Jeśli szykujecie się do remontu, koniecznie odwiedźcie stronę

www.ideatexo.com

Znajdziecie na niej poradniki i wiele produktów, dzięki którym zmienicie otaczającą Was przestrzeń tak, jak sobie wymarzycie. Pamiętajcie, remont to nie koniec świata. Wystarczy odpowiednio do niego podejść, a później cieszyć się z uzyskanego efektu.

115 views