Rozstrzelane Starowice wygrywają na inaugurację rundy wiosennej

LZS Starowice w pierwszym spotkaniu ligowym po zimowej przerwie pokonały Victorię Chruścice. Wysoki wynik w tym spotkaniu, uzyskany po zmianach kadrowych w zespole spod Grodkowa, pozwala z optymizmem myśleć o kolejnych ligowych zmaganiach. Starowice zdobyły bowiem najwięcej bramek ze wszystkich drużyn w tej kolejce.

Wynik spotkania w 3 minucie otworzył Sciański. W kolejnych minutach wydawało się, że przyjezdni doprowadzą do remisu. Przeprowadzali bowiem wiele ataków na bramkę gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i w 16 minucie było 2:0 dla Starowic – z główki trafił Maciek Raś. Na kolejną bramkę trzeba było czekać ponad kwadrans, gdy z rzutu karnego ponownie trafił Ściański. Przed końcówką pierwszej połowy swoje dołożył jeszcze Kowalczyk. Starowice schodziły na przerwę ze sporym zapasem bramek.

Po zamianie stron, w 53 minucie z rzutu karnego ponownie trafił Ściański, napastnik tym samym skompletował hattricka. W ciągu kolejnych sześciu minut do bramki zespołu trafili jeszcze Willyam Martins oraz Wąsek. Przy stanie gry 7:0 nic nie było w stanie zabrać gospodarzom zwycięstwa i trzech punktów.

Za tydzień (13.03) LZS Starowice udadzą się do Krapkowic, gdzie zmierzą się z miejscową Unią.

- Mecz dla naszego zespołu ułożył się dobrze, bo już po pierwszej akcji wyszliśmy na prowadzenie. Wiedzieliśmy, że jak szybko zdobędziemy bramkę, to przeciwnik będziecie się musiał otworzyć i będzie dużo przestrzeni, którą będziemy mogli wykorzystać. Jestem zadowolony z chłopaków, że mimo wszystko graliśmy do końca i nie straciliśmy bramki – mówił po spotkaniu Jakub Reil, szkoleniowiec LZS-u Starowice.

LZS Starowice – LZS Victoria Chruścice 7:0 (4:0)

Bramki: Sciański 3’ 36’ 53’, M. Raś 15’, Kowalczyk 43’, Willyam Martins 56’, Wąsek 60’