Aktualności

Ukryta cukrzyca pozbawiła Pana Krzysztofa z Brzegu nogi. Proteza jest szansą na lepsze jutro


Ukryta cukrzyca pozbawiła Pana Krzysztofa z Brzegu nogi. Proteza jest szansą na lepsze jutro

Pan Krzysztof Telwak zawsze był bardzo aktywny zawodowo. Przez wiele lat pracował jako piekarz i miał, wraz z żoną, plany na rozwinięcie firmy. Los napisał jednak inny scenariusz. Koszmar Pana Krzysztofa z Brzegu rozpoczął się tuż po 50 urodzinach.

Wszystko odmieniła wizyta u lekarza

We wrześniu 2020 roku Pan Krzysztof trafił z chorą stopą do lekarza. Nic nie zapowiadało jeszcze dramatu, który miał się rozegrać. Zarówno lekarze, jak i Pan Krzysztof byli przekonani, że jest to rana po ukąszeniu lub wbiciu czegoś w środek stopy. Noga zaczęła puchnąć, a mężczyzna miał ponad 40 stopni gorączki. Pierwsze wyniki badań również nie wskazywały na żadną chorobę.

Niestety niedługo później 50-latek otrzymał druzgocący telefon od lekarza, który poinformował go, że jego poziom cukru we krwi wynosi ponad 600. Kiedy trafił do szpitala, usłyszał wyrok – ukryta cukrzyca. Po próbach ratowania stopy i nadziei, że jednak się uda, lekarze nie mieli niestety wyjścia i musieli amputować Panu Krzysztofowi nogę.

Teraz dla mężczyzny jedyną szansą na lepsze jutro i powrót do realizacji odłożonych planów jest zakup protezy. Niestety jest to kosztowne, dlatego Pan Krzysztof zwraca się z prośbą do nas wszystkich o pomoc w zbiórce środków na zakup protezy.

Potrzeba przeszło 60 tysięcy złotych. Każdy gest wsparcia znaczy dla 50-latka bardzo dużo. Pana Krzysztofa wesprzeć można w każdej chwili dobrowolną wpłatą za pośrednictwem zrzutki:

https://www.siepomaga.pl/krzysztof-telwak

Za każdą, nawet najmniejszą pomoc, z całego serca dziękujemy w imieniu Pana Krzysztofa i jego rodziny!

Tomasz Kubiak

115 views