Aktualności

W ZSE (na zdalnym) dzieje się


W ZSE (na zdalnym) dzieje się

Mimo pandemii, Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu nie zwalnia tempa. Jeszcze jesienią, ucząc się w systemie stacjonarnym, klasa druga przeprowadziła akcję sadzenia żółtych krokusów – symbolu młodych ofiar Holocaustu, a Samorząd Uczniowski, jak co roku, z wielkim zaangażowaniem przygotowywał dla pierwszoklasistów ślubowanie i otrzęsiny. Kilka klas zdążyło też wyjechać do parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze, a reprezentacja naszej szkoły – zdobyć I miejsce w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych i II miejsce w indywidualnym tenisie stołowym. Z kolei w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie spotykali się z absolwentami naszej szkoły na wykładach „Jak zdobyć sukces na rynku pracy” .

Przejście na nauczanie zdalne siłą rzeczy wyhamowało tempo naszego szkolnego życia, ale tylko trochę – nadal braliśmy udział w różnych akcjach – „Szlachetna Paczka”, „Tak Pomagam”, #dzienszpilek, pomocy brzeskiemu przytulisku – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Nic w tym dziwnego, ponieważ w naszej szkole zawsze podtrzymujemy wewnętrzne więzi, pomagamy sobie i uczymy naszą młodzież wrażliwości oraz empatii. Wychowawcy i nauczyciele mają stały, nie tylko obowiązkowy, kontakt z uczniami, aby wskazywać im właściwe drogi postępowania i motywować do działania. Efektem takich

postaw jest nie tylko liczny udział uczniów w akcjach społecznych, ale także sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, np. zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, czy do etapu okręgowego w Olimpiadzie Statystycznej i w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej lub zajęcie II i X miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Talentów „Akademia Księgowego”.

To tylko wąski wycinek naszego szkolnego życia, a warto byłoby jeszcze wspomnieć o bardzo aktywnej wychowawczo działalności pani pedagog; o bibliotece szkolnej, której bogate zbiory już od dawna nie ograniczają się jedynie do lektur szkolnych, także w wersji audiobook; o naszym „własnym osobistym” projekcie „Kalendarz ZSE” z fantastycznymi (dosłownie i w przenośni) wizerunkami dyrekcji i nauczycieli na stronie tytułowej i uczniami w odpowiedniej scenerii na każdy miesiąc roku; o Samorządzie Uczniowskim nagrywającym świąteczne filmiki i projektującym świąteczne kartki i o wielu jeszcze innych aktywnościach i

wydarzeniach z życia Ekonoma.

Wszystkie dotyczące naszej szkoły informacje znajdują się wraz ze zdjęciami na naszym fejsbuku i stronie internetowej, zapraszamy serdeczne do ich odwiedzenia. Mamy tam również naszą ofertę edukacyjną z opisem poszczególnych zawodów, do których przygotowuje nasza szkoła.

Mamy więc wszelkie powodu ku temu, by z dumą od lat nosić nasze firmowe koszulki i bluzy z rozpoznawalnym wszędzie logo szkoły i hasłem „ZSE jest OK!”(zdjęcia na fb), zwłaszcza, że niedawno zostaliśmy zaszczyceni, już po raz drugi z rzędu, odznaką w prestiżowym rankingu „Perspektyw” dla najlepszych techników w Polsce. Jesteśmy PIERWSZĄ szkołą w powiecie, 20 w województwie, 423 w Polsce.

Czyż ZSE nie jest OK?

Samorząd Uczniowski ZSE

115 views