Wysoka porażka Orlika w Wielkopolsce

Orlik w wyjazdowym spotkaniu w Wielkopolsce doznał wysokiej porażki. Brzeżanie zmierzyli się w Wolsztynie z miejscowym Wolsztyniakiem, z którym przegrali różnicą aż trzynastu bramek. Warto zaznaczyć, że zawodnicy Michała Piecha udali się na halę sportową „Świtezianka” w okrojonym składzie.

W pierwszym kwadransie gry spotkanie było wyrównane. Przy stanie 7:7 gospodarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Pięć minut później różnica wynosiła już trzy bramki. Na przerwę zawodnicy obu ekip schodzili do szatni przy wyniku 18:13.

Po zmianie stron przewaga gospodarzy konsekwentnie się zwiększała. Na dziesięć minut przed końcową syreną wynosiła już 10 bramek. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 38:25.

Wolsztynik Wolsztyn - Orlik Brzeg 38:25 (18:13)

Wolsztyniak: Kaczmarek, Kaczorowski - Frąckowiak 6, Siejek 6, A. Piątkowski 5, Radny 5, Świtała 4, Pietruszka 4, J. Piatkowski 1,Karol Trybuś 1, Hruświcki 1, Lewandowski 1, Horowski 1, Kamiński. Kary: 2. min. Karne 2/1. Trener: Wiktor Nowak.

Orlik: Lellek - Błajda 4, Młotkowski 3, Stypiński 3, Stanoszek 2, Ogorzelec 8, Stopka 1, Kołodziejczyk, Piech 4, Sobczyk 4. Kary 12 min. Karne 4/3. Trener: Michał Piech.