Aktualności

Z dziećmi o bezpieczeństwie


Z dziećmi o bezpieczeństwie

Pandemia zmieniła sposób organizowania profilaktyki wśród dzieci i młodzieży. Przez długi okres prowadzone było nauczanie zdalnie. Policjanci brali w tym czasie udział w lekcjach online. Teraz, gdy najmłodsi wrócili do szkoły, funkcjonariusze odwiedzają ich i prowadzą z nimi zajęcia.

Dzielnicowi i policyjni profilaktycy rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie. Przypominamy najmłodszym o zasadach obowiązujących w drodze do szkoły i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży ważne jest, aby korzystali z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Podczas czasu spędzonego na podwórku nie wchodzili na opuszczone podwórka, nie dali się zwieść nieznajomym i nie przyjmowali od nich żadnych podarunków oraz nie oddalali się od rodziców lub opiekunów bez ich wiedzy.

To również okazja ku temu, by przypomnieć, jak ważne są elementy odblaskowe i kiedy przepisy nakazują je nosić. Pamiętajmy jednak, że odblask jest przydatny nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w mieście. Spacerując po zmroku i posiadając taki element, z pewnością jesteśmy dużo bardziej widoczni, niż poruszając się bez niego.

W najmłodszych klasach ważne jest, by dzieci uczyły się dobrych relacji społecznych, kultury i wzajemnie się szanowały. Wyśmiewanie, obrażanie i dręczenie to hejt, dlatego mówimy o tym, jak wielką krzywdę można wyrządzić drugiemu człowiekowi m.in. poprzez poniżanie. My dorośli bądźmy zaś czujni i reagujmy, gdy widzimy, że coś niepokojącego dzieje się z naszymi dziećmi. Nie pozostawiajmy ich samych z troskami.

Bezpieczeństwo naszych dzieci zależy on nas dorosły. To my powinniśmy przekazywać im niezbędną wiedzę, uczyć jak się zachować w różnych sytuacjach i nie bać się asertywności. Dzieci muszą wiedzieć, co jest złe, a co dobre. Wówczas same będą mogły zadbać o siebie.

KPP w Brzegu

115 views