Aktualności

Z kulturą na weekend – zapowiedź wydarzeń w powiecie brzeskim


Z kulturą na weekend – zapowiedź wydarzeń w powiecie brzeskim

Przed nami weekend, czyli chwila na odpoczynek. Warto zatem zapoznać się z kulturalnymi atrakcjami, jakie oferują nam instytucje w powiecie brzeskim. Ofertę szczegółowo poznać powinni Panowie, aby wiedzieć, gdzie zabrać swoje wybranki z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Kino Klaps w Grodkowie zaprasza!

Przypominamy, że swoją działalność wznowiło grodkowskie Kino Klaps, które zaprasza na ciekawe seanse filmowe. Wszystko oczywiście w reżimie sanitarnym, więc musimy przestrzegać zasad takich jak m.in. obowiązkowa maseczka, dezynfekcja rąk, czy też zachowanie odległości (2 m).

A jaki repertuar w najbliższy weekend przygotowało Kino Klaps?

5-7 marca 2021:

15:00: „Naprzód” - komedia/animacja, USA, czas trwania: 1h 43 min.

17:30: „Raz, jeszcze raz” - komedia/sensacyjny, Polska, czas trwania: 1h 32 min.

Bilety: https://grd.systembiletowy.pl/

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotował Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie na ten weekend, ponieważ w niedzielę, 7 marca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej grodkowskiego Domu Kultury odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pn. „Kobieta – istota nieodgadniona”. Wydarzenie organizowane jest oczywiście z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Darmowe wejściówki można odebrać w sekretariacie OKiR, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu organizuje koncert „Być kobietą”

Podczas tego weekendu warto być także z Gminną Biblioteką Publiczną, która przygotowała koncert dla Pań pt. „Być kobietą”.

W sobotę, 6 marca o godzinie 17:30 koncert będzie można obejrzeć online na stronie TV Skarbimierz: https://www.youtube.com/channel/UC5vdJ5UW0ZQUcmTd_IViS6Q

Natomiast już w niedzielę, 7 marca, o godzinie 16:00 GBP w Skarbimierzu zaprasza na koncert stacjonarnie, do hali sportowej w Żłobiźnie. Ilość miejsc jest jednak ograniczona. Bezpłatne wejściówki można odebrać w biurze GBP Skarbimierz.

Koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym, a organizatorzy proszą, aby przybyć przynajmniej 15 minut przed jego rozpoczęciem w celu wypełnienia ankiety o stanie zdrowia.

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Centrum oraz na spektakl „Bo to się zwykle tak zaczyna”

Weekendowe atrakcje szykuje także Brzeskie Centrum Kultury. Kino Centrum przygotowało na piątek, 5 marca 2021 roku następujący repertuar:

17:00: „Pinokio” – fantasy, Francja/Wielka Brytania/Włochy, czas trwania: 2h 5 min.

19:45: PREMIERA „Palm Springs” – komedia, USA, czas trwania: 1h 30 min.

Z kolei w niedzielę, 7 marca o godzinie 18:00 BCK zaprasza na spektakl „Bo to się zwykle tak zaczyna” w wykonaniu grupy Antytemat Productions – scenariusz i reżyseria: Joanna Bilowicka. Wydarzenie odbywa się z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Po zakończeniu koncertu odbędą się licytacje charytatywne na rzecz 14-letniej Marty Zakowicz, zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Moc atrakcji na rzecz Marty odbywać się będzie również na Placu Polonii Amerykańskiej (przed BCK), o czym więcej tutaj: [link do akcji charytatywnej dla Marty Zakowicz]

Bilety na wszystkie wydarzenia BCK dostępne są pod linkiem: https://ekobilet.pl/brzeskiecentrumkultury, stacjonarnie w kasie BCK na Biurze Podawczym oraz w Punkcie Informacji Turystycznej.

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim zachęca do obejrzenia koncertu online

Koncert można zobaczyć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=ZnKk4e326ak

Tomasz Kubiak

Udostępnij
115 views