Aktualności

Z walentynką przy mundurze


Z walentynką przy mundurze

W piątek 12 lutego w Klubie Wojskowym 1 Pułku Saperów w Brzegu odbyły się prezentacje konkursowe pierwszej edycji festiwalu „Z walentynką przy mundurze”.

Konkurs posiadał formułę on-line, a liczba zgłoszeń przerosła oczekiwania organizatorów. Wystartowało 60 wykonawców w kategorii solistów i 22 zespoły z całej Polski. Przesłuchania konkursowe trwały do wieczora, a jurorzy mieli trudne zadanie, by z tego grona wyłonić laureatów.

Wśród solistów najlepsi byli Ringo Todorowić z Klubu 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku i Dominika Malec z Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Drugie miejsce przyznane zostało Katarzynie Skarżyńskiej z Klubu 17 WBZ z Międzyrzecza i Gabrieli Tomaka z Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Trzecie miejsce powędrowało do Dominiki Sztonyk z Klubu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

W kategorii zespołów laureatem pierwszego miejsca został zespół Dragon z Klubu Dowództwa Operacyjnego RSZ w Warszawie. Drugie miejsce zdobył zespół Harnasie z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Dwa trzecie miejsca powędrowały do zespołów Rodzinka z Klubu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu oraz Telefala z Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Ponadto jury konkursowe w obu kategoriach przyznało wyróżnienia i wyróżnienia specjalne.

Wykonawców oceniało profesjonalne jury: przewodnicząca Grażyna Kotecka – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Brzegu, muzyk; Marta Sołtys - manager muzyczny, producent wykonawczy, koordynator kreatywny. Właścicielka agencji Ms Muse Artist Management ; Grzegorz Bukowski - muzyk, aranżer telewizyjny i teatralny, kompozytor oraz wokalista. Od lat, na stałe związany z Teatrem Piosenki im. Romana Kołakowskiego.

To wszystko nie było by możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie życzliwych nam osób i instytucji. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim: Dowódcę 1 Pułku Saperów w Brzegu, Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Kanclerza WSH-E w Brzegu, Korpus Oficerów i Szeregowych Zawodowych 1 psap, Parafię Wojskową i Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe, Garnizonowe Koło PZW nr 2 w Brzegu, Koło Związku Sybiraków w Brzegu, Radę Rodziców zespołów artystycznych Klubu Wojskowego w Brzegu. Serdecznie dziękujemy!

Mamy nadzieję, że w roku przyszłym będziemy mogli spotkać się już w warunkach scenicznych, które dadzą nam jeszcze większą dozę przeżyć artystycznych. Gratulujemy serdecznie laureatom, wyróżnionym i instruktorom.

R.O.

115 views