Aktualności

Za nami akcja charytatywna „Tyle dobra w całym mieście – pomagamy Marcie w kweście!”


Za nami akcja charytatywna „Tyle dobra w całym mieście – pomagamy Marcie w kweście!”

W minioną niedzielę odbyła się akcja charytatywna pn. „Tyle dobra w całym mieście – pomagamy Marcie w kweście”. Podczas tego wydarzenia, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego, udało się uzbierać 6259,18 złotych na rzecz 14-letniej Marty Zakowicz, zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Kiepska pogoda nie przeszkodziła w pomaganiu

Pomimo iż pogoda nie rozpieszczała podczas trwania całej akcji, to brzeżanie chętnie zaglądali na Plac Polonii Amerykańskiej i wspierali Martę. W ogrzaniu się pomagały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chróścinie (Gmina Lewin Brzeski), które przygotowały gorącą czekoladę, kawę oraz herbatę, a do tego smakowite wypieki i rękodzieło w postaci przepięknych chust. Na kiermaszu, zlokalizowanym przed Brzeskim Centrum Kultury, znaleźć można było ponadto stoiska: z potrawami dla wegan, przygotowane przez Przedszkole Publiczne nr 6 w Brzegu, dziełami Klubu Literackiego „Brzeg”, słodkościami od lokalnych cukierni i piekarni (Bombonierka, Paulinka i Godyla), czy też różnymi drobiazgami przekazanymi przez mieszkańców.

To jednak nie wszystkie atrakcje, bo można było także podziwiać pokazy fakira – Kacpra Sobiejko, czy też samochody terenowe Stowarzyszenia Brzeg 4x4. Księżna Brzegu – Donata Przybysz udostępniła również swój wyjątkowy aparat instax, dzięki któremu można było zrobić sobie zdjęcie ze wspomnianym wcześniej fakirem, czy też samochodami terenowymi.

Nastroje w niepogodę poprawiało Radio z Pasją Brzeg, które zadbało o medialną oprawę akcji.

Tego dnia w murach Brzeskiego Centrum Kultury odbywał się spektakl z okazji Dnia Kobiet pn. „Bo to się zwykle tak zaczyna…”, po którego zakończeniu, dzięki życzliwości Dyrektora BCK, Jacka Ochmańskiego, odbyły się na scenie licytacje charytatywne na rzecz Marty Zakowicz. Wylicytować można było wspaniałe produkty i usługi przekazane przez licznych darczyńców:

Cukiernia Kawiarnia Bombonierka, Manufaktura Wypieków Agusia, Sushi Toro Brzeg, Restauracja Brzeska, Fryzjer Męski Barbara Warzycha, Sklep LemonkaKids, Dorota Szelc, Gabinet Kosmetyczny – Black Diamond, Fabryka Robotów w Mosznej, BHP Wróbel, Fundacja Moc i Siła, Ciachoo, Przedszkole Publiczne nr 6 w Brzegu, KGW w Chróścinie (Gmina Lewin Brzeski), Paulina Furtak, Sylwia Parol, Lidia Kita.

Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego pragnie podziękować wszystkim darczyńcom, a także: Brzeskiemu Centrum Kultury, Marinie i MOSiR-owi Brzeg, Urzędowi Miasta w Brzegu oraz Słodkiemu Przystankowi Brzeg.

Bez Was wszystkich pomoc Marcie z pewnością nie byłaby możliwa.

Marcie do uzbierania pełnej kwoty wciąż brakuje przeszło 190 tysięcy złotych

14-latce, która jest podopieczną Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, wciąż brakuje przeszło 190 tysięcy złotych do uzbierania pełnej kwoty – 1,5 miliona, potrzebnej do rozpoczęcia innowacyjnej terapii CAR-T.

Martę wesprzeć można w każdej chwili dowolną kwotą za pośrednictwem zrzutki:

https://www.siepomaga.pl/zycie-marty

Niebawem odbędą się również kolejne licytacje charytatywne zorganizowane przez Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego oraz kwesty organizowane przez Fundację Moc i Siła: w dniach 11-13.03 br. (godz. 16:00-20:00) pod supermarketem Kaufland w Brzegu.

Zachęcamy do wspierania dziewczynki!

Tomasz Kubiak

115 views