Aktualności

Zaproś nas na swoją lekcję – ogólnopolski projekt edukacyjny


Zaproś nas na swoją lekcję – ogólnopolski projekt edukacyjny

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zaproś mnie na swoją lekcję” umożliwiającym zdalne spotkanie z nauczycielami i wykładowcami, którzy w formie wymiany wzbogacają treści programowe podczas lekcji online.

W naszej szkole lekcje koleżeńskie na temat plagiatu prowadzi dr Joanna Zator-Skórska, nauczyciel, wykładowca i architekt w jednej osobie.

Uczniowie ZSB w Brzegu dowiedzieli się podczas zajęć, na czym polega plagiat i kiedy do niego dochodzi.

Pani Joanna Zator-Skórska przeprowadziła już kilkanaście spotkań w różnych regionach Polski. Odpowiadała podczas nich na rozmaite pytania uczniów, w tym również te związane z projektowaniem kreatywnym (jakie są różnice między tworzeniem, kreowaniem i innowacyjnością).

- Żeby być ciekawym życia, musimy być ciekawi świata, zjawisk, musimy być dociekliwi, łączyć i kojarzyć fakty – mówiła dr Joanna Zator-Skórska podczas spotkań z uczniami.

Wspaniałą ideą w życiu jest założenie „pomysłownika”, w którym zapisujemy swoje refleksje, pomysły, złote myśli. Ważne jest otworzenie się na świat, współpraca, szacunek do różnorodności – dodaje Zator-Skórska.

Pomysł na ogólnopolską oddolną inicjatywę nauczycieli o nazwie „Zaproś mnie na swoją lekcję” powstał we współpracy dwóch nauczycielek Magdaleny Krajewskiej z Zespołu Szkół Oświatowych z Tuczna oraz Irminy Żarskiej z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Redzie.

Tak łączą się nauczyciele z całej Polski, ale nie tylko, bo można też odwiedzić na przykład szkołę polonijną w Madrycie. W trakcie nauczania zdalnego można zwiedzać miasta, zapraszając np. przewodników, można dowiedzieć się więcej o pracy ratowników medycznych, psychologów czy archeologów.

Cieszymy się, że jesteśmy w grupie ponad 7 tysięcy członków społeczności tego projektu. Zasady udziału są bardzo proste: wstawiamy posty w grupie „Zaproś nas na swoją lekcję” informujące o tym, jaką lekcję możemy zaproponować, a także relacje z zajęć, które już się odbyły.

Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu

115 views