Aktualności

Zbiegły sprawca wypadku pod Grodkowem zgłosił się na policję


Zbiegły sprawca wypadku pod Grodkowem zgłosił się na policję

Wczoraj pisaliśmy o wypadku, który miał miejsce wieczorem pomiędzy Grodkowem a Żelazną. Wracamy do tego wydarzenia, ponieważ poznaliśmy nowe okoliczności.

Relacjonując wypadek w niedzielny wieczór (28.03), pisaliśmy o dachowaniu i zbiegłym pijanym kierowcy. Takie informacje otrzymaliśmy od pracujących na miejscu służb. Jednak sytuacja wyglądała nieco inaczej.

- Dzisiaj rano na policję zgłosił się 25-letni kierowca samochodu, który przyznał się do spowodowania wypadku. Został ukarany mandatem oraz sześcioma punktami karnymi. Po złożeniu zeznań przez kierowcę, pasażera oraz świadka policjanci uznali, że są one na tyle spójne, iż wyklucza się prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu - powiedziała nam Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Początkowo sądzono, że samochód prowadził nietrzeźwy, młody mężczyzna znajdujący się w pojeździe. Okazało się, że kierowca był w takim szoku, że po dachowaniu, wydostał się z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia. Udzielający pomocy oraz obaj bracia składali tak spójne zeznania, że policjanci nie mieli wątpliwości.

115 views