Aktualności

Absolwenci podstawówek poznają dzisiaj wyniki egzaminów ósmoklasisty


Nadszedł ten dzień, kiedy absolwenci szkół podstawowych muszą pofatygować się do swoich byłych szkół, aby odebrać wyniki egzaminu ósmoklasisty. Przyglądaliśmy się idącym do szkół. Na twarzach pojawiała się mieszanka różnych emocji. Nic dziwnego, w końcu decydują się losy dalszej edukacji i pójścia do wymarzonej szkoły!

Pytaliśmy uczniów i rodziców jakie nastroje panują w drodze do szkoły. Jednak wygląda na to, że jak zwykle, całą sprawą mocniej przejęci są rodzice 🙂

– Ja się oczywiście trochę stresuję, ale moja córka wcale. Jestem przekonana, że wyniki będą dobre. Zresztą – jakie będą to będą! Końcówka roku szkolnego wszystkim dała nam porządnie w kość – mówi nam Pani Małgorzata

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

– Wydaje mi się, że dobrze napisałam wszystkie egzaminy. Matma to mój ulubiony przedmiot. Nie boję się i myślę, że będzie dobrze – skwitowała nasze pytanie Nikola z „piątki”.

– Nooo trochę strachu jest, bo bardzo chciałbym się dostać na „słowiańską”. Zobaczymy jak poszło – powiedział Michał z „ósemki”.

Od 8:00 do 15:00 w sekretariatach szkół podstawowych, absolwenci klas ósmych mogą odebrać wyniki egzaminu. Trzeba je następnie dostarczyć komisji rekrutacyjnej w wybranej szkole średniej.

Reklama
219 views