Aktualności
Brzeg
Sport

Adam Kryger trenerem Fit-Morningu Gredar!


Nowym szkoleniowcem Fit-Morningu Gredar Futsal Brzeg zostaje Adam Kryger, którego w środowisku futsalowym i piłkarskim specjalnie przedstawiać nie trzeba.

Jako trener w sezonie 2013/2014 poprowadził Rekord Bielsko-Biała do pierwszego Mistrzostwa Polski w historii klubu. Następnie awansował z tą drużyną do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Wcześniej pełnił obowiązki grającego szkoleniowca Hurtapu Łęczyca, gdzie także stanął na najwyższym stopniu podium Ekstraklasy. Później prowadził jeszcze Gwiazdę Ruda Śląska.

Jako futsalista wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski z Clarexem Chorzów, czy Hurtapem Łęczyca. Nowy trener Fit-Morningu Gredar jest znany także z boisk trawiastych, gdzie bronił barw takich klubów jak m.in. Lech Poznań, Ruch Chorzów, Polonia Warszawa, czy Widzew Łódź.

Ciekawostką może być fakt, że Adam Kryger jest jedynym polskim piłkarzem, który występował w trzech reprezentacjach Polski: piłki nożnej, futsalu i piłki nożnej plażowej.

Warsztat nowego trenera brzeżan z pewnością buduje nadzieję na to, że klub uda się utrzymać w szeregach Statscore Futsal Ekstraklasy.

Adam Kryger w najbliższą niedzielę, 3 stycznia, o godzinie 18:50, będzie gościem Kuriera Opolskiego na antenie TVP3 Opole. Podczas programu będzie można dowiedzieć się nieco więcej o nowym trenerze brzeskiego Fit-Morningu Gredar, a także o planach klubu przed rozpoczęciem II rundy rozgrywek.

Reklama
228 views