Aktualności
Sport

Akademia piłkarska LZS Starowice partnerem Akademii WKS Śląsk Wrocław


Akademia klubu LZS Starowice Dolne stała się partnerem Akademii WKS Śląsk Wrocław. Szkoleniowcy oraz młodzi piłkarze ze Starowic będą teraz mogli liczyć na wsparcie ze strony szkółki jednego z klubów Ekstraklasy, a w przyszłości również na grę w szeregach wrocławskiej drużyny.

- Podpisaliśmy umowę, która z pewnością przyniesie dużo korzyści. Śląsk Wrocław współpracuje obecnie z około sześćdziesięcioma klubami, ale wciąż szuka kolejnych partnerów. Zdolnych piłkarzy znaleźć można również wśród klubów czwartoligowych i występujących w okręgówce. Część z tych drużyn ma rozbudowane szkółki piłkarskie. Młodzieży trzeba stworzyć warunki do dalszego rozwoju. Być może to właśnie na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku pojawi się w przyszłości następca Roberta Lewandowskiego – mówi Dariusz Gajewski, prezes klubu LZS Starowice Dolne.

- Pod względem marketingowym to duże wyróżnienie. Jesteśmy drużyną z małej miejscowości, więc współpraca z takim klubem jak Śląsk Wrocław jest czymś wyjątkowym. Może to też wpłynąć na zawodników, którzy mając w perspektywie możliwość gry w Śląsku, będą trenować z jeszcze większym zaangażowaniem – mówi Damian Sumara, koordynator grup młodzieżowych LZS-u Starowice Dolne.

Foto: slaskwroclaw.pl