Aktualności
Kultura

Akcja Stylizacja, czyli wspieramy ruch body positive. Jak wyglądać modnie w ubraniach plus size?


Ruch body positive to nic innego jak ciało pozytywność. Jest to po prostu akceptowanie swojego ciała ze wszystkimi wadami i zaletami. Akceptowanie bez względu na rozmiar i inne czynniki składające się na całościowy wygląd zewnętrzny. 

zdj 1.jpg

kampania wspierająca ruch body positive

źródło: www.kobietapo30.pl

Przez wiele dekad powszechnie uważano, że idealnie wyglądająca kobieta powinna być szczupła i wysoka. Mało tego – powinna mieć także określone wymiary. W skutek takich przekonań wiele przedstawicielek płci pięknej zaczęło popadać w ogromne kompleksy i ślepo dążyć do z góry wykreowanego wzorca często przypłacając to zdrowiem, a w skrajnych przypadkach nawet życiem.

zdj 2.jpg

zdjęcie z pokazu Dolce&Gabbana

źródło: www.ft.com

Od pewnego czasu możemy zaobserwować rozkwit ciałopozytywności, która jest niezwykle ważna dla każdego człowieka. W końcu wyglądać dobrze można w każdym rozmiarze. Ważne jest tylko to, aby pamiętać o kilku zasadach, które nadadzą odpowiednich proporcji sylwetce. Jeszcze do niedawna większość kobiet w rozmiarze plus size uważała, że moda nie jest dla nich. Kolorowe witryny sklepowe omijały szerokim łukiem i starały się ukryć pod szaro-burymi „namiotami”. 

zdj 3.jpg

źródło: www.instagram.com

Obecnie w praktycznie każdej sieciówce bez problemu znajdziemy dział z większymi rozmiarami. Wbrew pozorom nie znajdują się tam nudne i zachowawcze ubrania. Projektancie starają się przemycić do nich jak najwięcej trendów i kolorów. Można śmiało stwierdzić, że działy plus size swoją estetyką w niczym nie odbiegają od głównych kolekcji. Taki krok dał wielu kobietom siłę i odwagę. Zauważyły, że pomimo braku talii osy i nóg do nieba mogą wyglądać i czuć się seksownie. Zobaczyły, że trendy nie są zarezerwowane tylko dla bardzo szczupłych dziewczyn.

zdj 4.jpeg

źródło: www.oceandrive.com

Jak więc wyglądać modnie i czuć się atrakcyjnie nosząc ubrania plus size? 

Pamiętaj o tych kilku prostych zasadach:

- staraj się wybierać topy i bluzki z większym dekoltem – optycznie wysmukli on całą sylwetkę

- nie bój się ołówkowych spódnic – w końcu najlepiej wyglądają właśnie na nieco krąglejszych kobietach

- nie rezygnuj z pasków – podkreślona talia często jest kluczem do sukcesu przy tworzeniu idealnej stylizacji plus size

- gdy tylko możesz noś buty na wysokim obcasie – chód od razu będzie bardziej seksowny, a nogi wydadzą się smuklejsze

- nie kupuj małych torebek – przy większej sylwetce nie wyglądają korzystnie

- pod żadnym pozorem nie ścinaj włosów – długie fryzury są o wiele bardziej kobiece i odpowiednio wystylizowane potrafią nadać pazura nawet najprostszej stylizacji

Wybrane dla ciebie:

zdj 5.jpg

● sukienka: www.babilandshop.pl – 149 zł | ● sukienka: www.babilandshop.pl - 145 zł |● sukienka: www.babilandshop.pl – 149 zł

Opracował: Michał Musiał

Michał Musiał – stylista, personal shopper, dziennikarz modowy. Ma na swoim koncie dziesiątki spektakularnych metamorfoz. Na co dzień zajmuje się zarówno pracą z indywidualnymi klientami, jak i bierze udział w wielu medialnych projektach. Zainicjował modowy cykl #AkcjaStylizacja, w którym udziela modowych porad, przedstawia fakty z historii mody i tworzy unikatowe zestawy i stylizacje na każdą okazję. Potrzebujesz modowej porady? Marzy Ci się oszałamiająca stylizacja na ważną okazję? Nie czekaj i skorzystaj z pomocy Michała.
FB: Michał Musiał Fashion
e-mail: m.musial.stylist@gmail.com
tel.: +48 531 279 143