Akcja Stylizacja

Akcja Stylizacja – jeans dobry na wszystko


W dzisiejszej akcji stylizacji postanowiłem okiełznać jeansową sukienkę – klasyk, który idealnie sprawdzi się podczas chłodniejszych, letnich dni. Najpierw jednak nieco przybliżę Wam historię tego niezwykle popularnego materiału.

Kilka słów o historii jeansu

 Jeans to zdecydowanie jeden z najczęściej noszonych materiałów. Ośmielę się stwierdzić, że obecnie nie ma osoby, która nie miałaby go w swojej garderobie. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście ponadczasowe spodnie z tego właśnie materiału. 

Mogą być one doskonałą bazą do stworzenia idealnej stylizacji – zarówno tej codziennej, jak i nieco bardziej wyrafinowanej. 

Mało kto wie, ale jeansy towarzyszą nam już od ponad 160 lat! Początkowo nie miały one nic wspólnego z modą i trendami – służyły głównie górnikom i farmerom. Cechowały się dużą wytrzymałością oraz wygodą. 

Levi Strauss jako pierwszy zaprojektował i wypuścił na rynek ogrodniczki. Kilka lat później stworzył także kultowy już model boot-cut 501, który cieszy się ogromną popularnością aż do dziś. 

Jeansy jako symbol pożądania w kulturze masowej

Prawdziwym przełomem było wejście jeansów na kinowe ekrany – to właśnie wtedy przeniknęły one do mody masowej i zyskały na popularności. Pierwszymi filmami, w jakich je wykorzystywano były oczywiście westerny. Po tym, jak oficjalnie pokazał się w nich James Dean stały się obiektem pożądania każdego nastolatka. Jeansy symbolizowały bunt, męskość oraz pewność siebie. 

Pierwsze modele jeansów dla kobiet zaczęły pojawiać się na początku lat 50. Jako pierwsze dumnie nosiły je: Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, a także Audrey Hepburn

Z biegiem czasu zauważono, że jeans (lub inaczej denim) to materiał uniwersalny. Zaczęto z niego tworzyć już nie tylko spodnie, ale także kurtki, koszule, sukienki, a nawet torebki.  

Współczesna odsłona klasyki

Sukienka, którą znalazłem do stworzenia dzisiejszej stylizacji, przypomina nieco kurtkę i spódnicę – swoją konstrukcją mocno nawiązuje do estetyki przełomu lat 80. i 90. 

Zestawiłem ją z najmodniejszymi w tym sezonie butami – klapkami na obcasie (koniecznie z kwadratowym noskiem!). Kolor nude optycznie wydłuży nogi, a wysoka szpilka doda kilku centymetrów wzrostu. Biała, minimalistyczna torebka noszona pod pachą sprawi, że całość będzie wyglądała nonszalancko i nowocześnie.

Jedynymi dodatkami są srebrne, masywne kolczyki i czarne okulary przeciwsłoneczne w grubych, plastikowych oprawkach.

Cała stylizacja z pewnością odejmie lat i doda młodzieńczej świeżości. Idealnie sprawdzi się dla kobiet lubiących codzienny, niezobowiązujący styl. 

  • sukienka: Zara – 139 zł 79,90 zł
  • klapki: Simmi London (Asos) – 164,46 zł 131,40 zł
  • torebka: Asos – 129 zł
  • okulary: H&M – 29,99 zł 19,90 zł
  • kolczyki: H&M – 79,99 zł 39,90 zł

  Na jaką okazję się tak ubrać?

  • na spotkanie z koleżankami
  • na zakupy
  • na obiad z ukochanym
  • do pracy (jeśli nie ma ściśle określonego dress code’u)
  • na spacer

Michał Musiał – stylista, personal shopper, bloger modowy. Uzależniony od mody. Pasjonat z wyboru. Ma na swoim koncie dziesiątki spektakularnych metamorfoz. Na co dzień zajmuje się jednakowo pracą z indywidualnymi klientami, jak i bierze udział w wielu medialnych projektach. www.michalmusialfashion.blogspot.com
facebook: Michał Musiał Fashion 
e-mail: m.musial.stylist@gmail.com tel.: +48 531279143

Reklama
328 views