Aktualności

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych determinantów zdrowego stylu życia


Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych determinantów zdrowego stylu życia. Niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia. Pozwala utrzymać nie tylko kondycję fizyczną, ale również zadbać o dobrostan psychiczny. Wpływa na redukcję ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych tj. choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy,  chorób nowotworowych.


Jak w otaczającym nas świecie wygospodarować czas potrzebny do utrzymania zdrowia na optymalnym poziomie? To pytanie zadaje sobie niejeden z nas. Od czego zacząć? Kluczowa jest zmiana na poziomie naszych nawyków. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz poprawić swoją codzienną aktywność fizyczną? Jakie z tego wynikną korzyści dla zdrowia i urody? Czy jesteś na to gotowy w tym momencie? 

W realizacji postanowień ważne jest wsparcie grupy osób sobie bliskich oraz specjalistów tj. dietetyka, lekarza, fizjoterapeuty, trenera personalnego, pielęgniarki. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu na działania mające poprawić codzienną jakość życia mieszkańców naszego powiatu. 

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 2 Brzeg realizuje zadanie publiczne z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, współfinansowane przez Powiat Brzeski pn. „AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA- KLUCZEM DO ZDROWIA”

Źródło: Wikipedia

W ramach projektu zapraszamy członków i  sympatyków stowarzyszenia  na szereg spotkań sportowych i wyjazdów rekreacyjnych. Będziemy mieli przyjemność zabrać państwa na trekking w malownicze zakątki zamku Moszna, pięknego, pełnego kwiatów Arboretum w Wojsławicach oraz malowniczo położonej w terenie górskim Polanicy-Zdroju.  

Ponadto zapraszamy na zajęcia nordic-walking, które odbywają się w Parku Wolności w każdą środę o godzinie 17.00 (zbiórka pod Domkiem Myśliwskim). W ramach zadania organizowane będą zajęcia fizyczne ogólnousprawniające, ćwiczenia relaksacyjne przy muzyce oraz wycieczka rowerowa. Terminy wspomnianych wydarzeń będą zamieszczane na stronie FB Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło nr 2 Brzeg, można się również zapisywać osobiście podczas zajęć nordic-walking w środy.


Serdecznie zapraszamy.