Aktualności
Brzeg

Alarm bombowy w przedszkolu okazał się fałszywy


W piątek na skrzynkę pocztową przedszkola nr 10 w Brzegu przyszedł mail informujący o planowanym zamachu bombowym na placówkę.

Dyrekcja przedszkola poważnie potraktowała groźbę zamachu. O podjętej informacji powiadomiła odpowiednie służby, zarządzając jednocześnie ewakuację przedszkola.

Dyrektor przedszkola Iwona Makarewicz powiedziała nam: W tak nietypowej sytuacji zagrożenia znaleźliśmy się pierwszy raz. Należą się duże podziękowania dla naszej brzeskiej policji za szybkie działania i sprawdzenie terenu przedszkola, a także pracownikom „Dziesiątki” za sprawną ewakuację oraz zabezpieczenie dzieci. 

Jak podkreśla pani Iwona, cała akcja przebiegła bardzo sprawnie.  Niemal natychmiast na miejscu pojawili się funkcjonariusze Policji, którzy przeszukali przedszkole wraz z ogrodem. Ładunku nie znaleźli. W tym czasie w przedszkolu znajdowało się 103 dzieci i 15 osób personelu. Cała ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.

Tego dnia w przedszkolu miało się odbyć pasowanie maluchów na przedszkolaka. Odbyło się, ale z opóźnieniem. Taka dodatkowa atrakcja w dniu pasowania. 

Wszczęcie fałszywego alarm bombowego m.in. na lotniskach, dworcach, szpitalach, urzędach i szkołach  jest czynem zagrożonym karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Skazanym za ten czyn może  zostać osoba w wieku już od 15 lat.

Reklama
745 views