Aktualności
Sport

AMK Grodków: „Mamy nadzieję, że tym razem uda się nam zorganizować zawody”


Zawodnicy Auto-Moto Klubu w Grodkowie od początku marca trenują już na własnym obiekcie. Sytuacja klubu jest stabilna, ale pod znakiem zapytania stoją zawody zaplanowane na początek września. Pierwsza runda Mistrzostw Polski Strefy Południowej w Dębskiej Woli została już odwołana.

Zawodnicy i kibice z Grodkowa liczą, że tym razem uda się je zorganizować. Dla przypomnienia – poprzednie zawody na torze przy ul. Traugutta dwukrotnie zostały odwołane (z powodu sytuacji epidemiologicznej oraz decyzji PZM dotyczącej wprowadzenia żałoby po śmierci dwóch młodych zawodników na torach w innych miejscowościach).

- Mamy nadzieję, że tym razem uda się nam zorganizować zawody. Mamy zaplanowaną rundę na 19 września. Będzie to piąta z kolei, na sześć, jakie zostały zaplanowane na ten sezon. Chcielibyśmy, aby na przeszkodzie organizacji zawodów nie stanął nam ponownie koronawirus, czy inne przyczyny związane z naszym sportem – mówi Andrzej Seremet, prezes i zawodnik AMK Grodków.

W poprzednim sezonie, pomimo ograniczeń i odwołania niektórych zawodów, zawodnicy AMK Grodków wystartowali w Mistrzostwach Polski w Strefach Południowej i Centralnej.

- W poprzednim sezonie kto mógł, to trenował i jeździł na zawody. Nie można powiedzieć, że poprzedni rok był stracony. W klasyfikacji generalnej nasz klub zakończył sezon na trzecim miejscu, uczestnicząc w zawodach strefy Południowej i Centralnej. Dodatkowo indywidualnie dwóch naszych zawodników zdobyło Mistrzostwo i Wicemistrzostwo strefy południowej – dodaje Seremet.

Zawodnicy z AMK Grodków mimo obecnej sytuacji przygotowują się do sezonu, choć jak sami przyznają, nie zapowiada się on ciekawie. Na obecną chwilę w zespole trenuje 10 licencjonowanych zawodników oraz ich młodsi koledzy, którzy w przyszłości chcieliby zdobyć licencję wymaganą do startu w oficjalnych zmaganiach.