Arcyważne zwycięstwo w Warszawie

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg odniósł arcyważne zwycięstwo. W ramach 27. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy podopieczni Romana Smirnova pokonali AZS UW Wilanów 4:2.

Aby móc marzyć o pozostaniu w Ekstraklasie, brzeżanie musieli pokonać na wyjeździe drużynę plasującą się jedno oczko wyżej w tabeli.

Już w 30 sekundzie spotkania nasz zespół otworzył wynik za sprawą Pawła Boczarskiego, który wykorzystał rzut karny. Drugi gol dla Fit-Morningu padł w 8 minucie, a jego autorem był Dawid Witek. Niespełna minutę później podopieczni Macieja Karczyńskiego zdobyli bramkę na 1:2. Autorem gola był Radosław Marcinowski. Od momentu zdobycia pierwszej bramki przez AZS UW Wilanów tempo meczu znacznie spadło. Kolejne trafienie mogliśmy zobaczyć dopiero w 37 minucie. Bramkę na 1:3 dla Brzegu zdobył Dawid Witek, wpisując się tym samym po raz drugi na listę strzelców. „Kropkę nad i” w 39 minucie postawił Kamil Kucharski, pokonując bramkarza z Warszawy, Kamila Wójcika.

Dreszczowiec w ostatniej minucie meczu

Minutę przed końcem spotkania podopieczni Romana Smirnova mieli trzybramkową przewagę i myślami byli już blisko końcowego gwizdka.

Ostatnia minuta zasiała jednak sporo zwątpienia zarówno w ekipie gości, jak i gospodarzy.

Warszawiakom, którzy grali z wycofanym bramkarzem, udało się po szybkiej akcji pokonać po raz drugi Budycha. Niecałe pół minuty przed końcem było 2:4. W tym momencie w polu karnym ekipy z Brzegu upadł zawodnik Wilanowa, a sędzia odgwizdał faul. Było to szóste przewinienie po stronie czerwono-białych i ekipa z Wilanowa stanęła przed szansą zmniejszenia przewagi do jednego gola.

O wszystkim miał zadecydować pojedynek Klaus-Budych… na szczęście dla brzeżan zawodnik z Wilanowa strzelił wysoko nad bramką. Kilka sekund później mecz dobiegł końca.

Dla Fit-Morningu spotkanie w Warszawie było pojedynkiem o przysłowiowe 6 punktów. Dzięki zwycięstwu brzeżanie wciąż mają szanse na utrzymanie się w Statscore Futsal Ekstraklasie.

Sytuacja w dolnej części tabeli zrobiła się naprawdę interesująca. AZS UW Wilanów zajmuje 13. miejsce, będąc o włos nad strefą spadkową. Brzeżan od bezpiecznego miejsca dzieli tylko jeden punkt. Następna kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy będzie naprawdę emocjonująca, i to nie tylko dla brzeskich kibiców.

Za tydzień podopieczni Romana Smirnova na własnym parkiecie podejmować będą KS Constract Lubawa. Transmisja meczu, realizowana przez naszą redakcję, dostępna będzie na www.tvcom.pl.