Aktualności

Aresztowano mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia


Policjanci z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 34-letni kierowca busa usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

16 marca na drodze krajowej 94 doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 4-letni chłopiec, a 4 pozostałych uczestników zdarzenia z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Na miejscu pracowała załoga pogotowia ratunkowego, strażacy i policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzegu.

Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Z ich ustaleń wynika, że kierująca fordem straciła panowania nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z volkswagenem. Tuż przed zderzeniem się tych pojazdów, kierowca białego busa miał wyprzedzać inny pojazd, zmuszając kierującą fordem do zjechania na prawy pas, gdzie wpadła w poślizg. Kierowca busa nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przez kolejne dni wykonali szereg czynności procesowych, między innymi przesłuchali świadków zdarzenia. Sprawdzali każdy sygnał mogący doprowadzić ich na trop kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku. Informacja została również szeroko nagłośniona przez media. Zebrane materiały pozwoliły na ustalenie marki pojazdu i tożsamości mężczyzny.

24 marca policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę Iveco Daily. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

KPP Brzeg