Aktualności
Straż Pożarna

Armagedon nad powiatem brzeskim. Ulewa i silny wiatr w kilka minut wyrządziły spore szkody [Aktualizacje]Ulewa i bardzo silne podmuchy wiatru dały się we znaki w wielu miejscach powiatu. Powalone drzewa, zniszczone znaki drogowe i reklamy oraz podtopienia. Strażacy mają pełne ręce roboty i od kilkudziesięciu minut usuwają szkody.

Jak do tej pory w powiecie odnotowano dziesiątki interwencji. Drzewo runęło w obok stadionu miejskiego w Brzegu. Podobnie na ul. Wierzbowej. Na obwodnicy Brzegu, wiatr zmasakrował banery reklamowe.

Aktualizacja: OSP Michałowice opanowuje sytuację pod wiaduktem kolejowym na ul. 1-go Maja w Brzegu

Aktualizacja: Na ulicy Jana Pawła II w Brzegu sypią się dachówki. Prosimy zachować szczególną ostrożność w tym rejonie

Aktualizacja: Ponad 20 interwencji straży pożarnej. Niektóre sytuacje są bardzo dramatyczne. W Obórkach wiatr uszkodził dach w budynku mieszkalnym. W Bierzowie drzewo przewróciło się na samochód. Na szczęście kierowca wcześniej opuścił pojazd. W Zwanowicach drzewo przewróciło się na dom mieszkalny.

Aktualizacja: Ulica w Pępicach zamieniła się na chwilę w wartki potok

Aktualizacja: W Pępicach wiatr złamał drzewo.

Aktualizacja: W Obórkach wiatr zerwał dach. Na zdjęciach i na filmie w akcji strażacy OSP Jankowice, OSP Czeska Wieś i JRG Brzeg

Aktualizacja: Strażacy z OSP Czeska Wieś zostali zadysponowani do powalonego drzewa na drodze między Czeską Wsią a Michałowem. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że drzewo jest tak ogromne, że nie będą w stanie go usunąć własnymi siłami. Na szczęście udało się zorganizować prywatny podnośnik, który przy wsparciu strażaków, dał radę i drzewo zostało ostatecznie usunięte.

Aktualizacja: W Lewinie Brzeskim, na ul. Moniuszki drzewo runęło pomiędzy budynkami wielorodzinnymi. Na szczęście nie uszkodziło budynków ani zaparkowanych w tym rejonie samochodów.

Aktualizacja: Strażacy musieli interweniować na ul. Poprzecznej.

Reklama

5864 views