Aktualności

Atrakcyjna sobota ze Stowarzyszeniem Razem Dla Powiatu Brzeskiego


W najbliższą sobotę (24 lipca) Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego szykuje dwa atrakcyjne wydarzenia. Pierwszym z nich, które rozpocznie się o godzinie 11:00, będzie zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich w Brzegu z przewodnikiem – Markiem Pyzowskim. Drugim będzie natomiast I Wakacyjny Koncert Plenerowy w Parku Wolności, który rozpocznie się o godzinie 17:00.

Druga odsłona zwiedzania Zamku Piastów Śląskich z przewodnikiem

W sobotę zapraszamy na drugą odsłonę zwiedzania Zamku Piastów Śląskich z przewodnikiem, którym jest Marek Pyzowski. Wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o perełce brzeskich zabytków, spotkają się o godzinie 11:00 przed bramą zamku na Placu Zamkowym. 

Pierwsza tura zwiedzania, zorganizowana przez Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego, odbyła się 17 lipca i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział około 40 osób – w tym również goście z Wrocławia i Warszawy. Po zakończonym oprowadzaniu Marek Pyzowski został nagrodzony gromkimi brawami przez bardzo zadowolonych uczestników wycieczki. 

Wiele osób żałowało, że nie mogło być na pierwszej odsłonie, dlatego stowarzyszenie postanowiło zorganizować kolejną turę, na którą serdecznie zaprasza mieszkańców Brzegu i nie tylko. 

Zamek Piastów Śląskich to obiekt o bogatej historii, wybitnej architekturze i niepowtarzalnym uroku. Zwiedzanie piastowskiej rezydencji z przewodnikiem Markiem Pyzowskim to dobra okazja, aby lepiej poznać jeden z najcenniejszych zabytków w regionie.

Warto wykorzystać tę okazję, ponieważ na początku sierpnia rozpocznie się remont najcenniejszej części rezydencji – renesansowej bramy wjazdowej, która aż do listopada zakryta będzie rusztowaniem.

Dodatkową zachętą niech będzie to, że Dyrekcja Muzeum Piastów Śląskich zgodziła się na obniżenie cen biletów dla uczestników tego wydarzenia z 18 zł na 10 zł w przypadku biletu normalnego, natomiast uczniowie i studenci do 26. roku życia zapłacą symboliczną złotówkę. Z kolei dzieci do lat 7 wejdą za darmo. To jedyne koszty, jakie poniosą uczestnicy. Tym bardziej warto wybrać się w sobotę do Brzegu.

Po zakończonym zwiedzaniu można wybrać się na I Wakacyjny Koncert Plenerowy do Parku Wolności

Po zakończonym zwiedzaniu zamkowych wnętrz szybki obiad i czas na dalsze wrażenia. O godzinie 17:00 na okręgu koncertowym w Parku Wolności (tuż obok leśniczówki) Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego zaplanowało I Wakacyjny Koncert Plenerowy. 

Przed brzeską publicznością wystąpi 9-letnia uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Brzegu – Ania Rzeszut, która zagra na gitarze klasycznej. Tuż po niej na okręgu pojawi się doskonale wszystkim znany i lubiany Duet Apasjonata.

Na młodszych gości będą czekały koce piknikowe, natomiast dla starszych widzów, dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Brzegu, przygotowane zostaną krzesełka. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Zapowiada się atrakcyjna sobota ze Stowarzyszeniem Razem Dla Powiatu Brzeskiego – nie może Cię tam zabraknąć!