Aktualności
Powiat brzeski

Bal charytatywny Polskiego Czerwonego Krzyża i Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej.


W ostatnią sobotę karnawału (22 lutego 2020 r.) odbył się bal charytatywny PCK i TRZB. W tym roku bal nie odbył się w sali stropowej brzeskiego ratusza – z uwagi na trwający tam remont – ale w Restauracji Brylantowa w Brzegu, która godnie wywiązała się ze swojej roli.

Tradycje Balu charytatywnego w Brzegu sięgają 20 lat, odkąd działa Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej – mówi Pani Cecylia Zdebik Przewodnicząca TRZB – od kilku lat organizujemy bal wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem. Na tym balu próbujemy sprzedać pozyskane gadżety obrazy, kwiaty, torty. Za pieniążki pozyskane z licytacji organizujemy pomoc samotnym seniorom.

Od ośmiu lat organizujemy bal wspólnie – dodaje Pani Wioletta Wrębiak-Zięba – wcześnie każda z tych instytucji organizowała swój bal. Do połączenia sił skłoniła nas sytuacja. Stwierdziliśmy, że lepiej stworzyć jeden bal i podzielić się kosztami, zwłaszcza, że mamy podobne cele. Przede wszystkim organizujemy pomoc dla dzieci i seniorów. Fanty są atrakcyjne zobaczymy jak hojni będą goście.

Impreza rozpoczęła się miłym akcentem. Członek Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej i wieloletni działacz Pan Jan Pikor otrzymał statuetkę dobroczynności przyznawaną przez tą organizację.

Wśród licznych gadżetów, czy fantów znalazły się obrazy, albumy, torty, bukiety, nawet jedna szabla. Wśród ofert aukcji znalazło się też kilka voucherów. Dzięki ofiarności licznych darczyńców i sponsorów udało się zebrać 9900,00 zł (dziewięć tysięcy dziewięćset). Za te pieniądze zostanie zorganizowana pomoc dla najbardziej potrzebujących: osób w podeszłym wieku i dzieci. Najcenniejszym fantem okazał się voucher na trzydniowy pobyt dla dwóch osób w Domu Wczasowym Posejdon w Międzyzdrojach – został sprzedany za kwotę 650 zł. Miłą niespodziankę sprawił właściciel Restauracji Brylantowa. W kulminacyjnym momencie balu przekazał on spontanicznie na licytację telewizor.

Bal odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego Jacka Monkiewicza i Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

1057 views