IV liga
Sport

Bardzo ciekawy mecz przed piłkarzami brzeskiej Stali. W środę w ramach 3. kolejki III ligi na Stadion Miejski w Brzegu przyjedzie Polonia Nysa.


Bardzo ciekawy mecz przed piłkarzami brzeskiej Stali. W środę w ramach 3. kolejki III ligi na Stadion Miejski w Brzegu przyjedzie Polonia Nysa. Dla brzeżan będzie to okazja do rewanżu za pechową przegraną z Polonią po rzutach karnych w finale Pucharu Polski. 

Oba zespoły nie zaczęły dobrze nowego sezonu. Brzeżanie w dwóch meczach ligowych zdobyli tylko punkt, choć trzeba przyznać, że zasłużyli na więcej. Jeśli nie wykorzystuje się jednak takich okazji, jak choćby rzut karny w wyjazdowym spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała, to ciężko myśleć o zwycięstwach. Skuteczność pod bramką przeciwników oraz lepsza gra w defensywie to aspekty, nad którymi żółto-niebiescy muszą się pochylić i pracować na treningach. 

Polonia Nysa zamierza uniknąć losu, który zazwyczaj spotyka opolskiego beniaminka III ligi, czyli spadku już w pierwszym sezonie. Po pierwszych dwóch kolejkach wiemy, że nie będzie to zadanie łatwe, nysanie mają na swoim koncie okrągłe zero punktów. O ile pierwsza, minimalna porażka (1:2) z Foto-Higieną Gać mogła być jeszcze do przyjęcia, o tyle ostatnia klęska (0:5) z ROW 1964 Rybnik może dawać dużo powodów do niepokoju wśród kibiców Polonii. 

Trzecioligowe derby Opolszczyzny zostaną rozegrane na brzeskim stadionie w środę o godzinie 18:00. Przedsprzedaż biletów trwa – wejściówki można zakupić dzisiaj (we wtorek), w godzinach od 18:00 do 19:00 przy bramie wejściowej na stadion. Zapraszamy!

Reklama
251 views