Aktualności
Sport

Bartosz Białek przechodzi do VFL Wolfsburg!


Brzeżanin, Bartosz Białek podpisze wkrótce kontrakt z klubem Bundesligi – VFL Wolfsburg! Miniony weekend 18-letni napastnik spędził na testach medycznych w zespole „Wilków”.

Transfer Białka najdroższy w historii KGHM Zagłębia Lubin

Wychowanek BTP Stali Brzeg zostanie sprzedany do VFL Wolfsburg za 5 mln euro! Tym samym stanie się najdroższym piłkarzem w historii KGHM Zagłębia Lubin. Na tym jednak nie koniec, ponieważ „Miedziowi” mają mieć także gwarancję wypłaty 10% kwoty za sprzedaż zawodnika do kolejnego klubu oraz będą mogli wysłać do Wolfsburga na staże swoich młodych szkoleniowców i piłkarzy z Akademii na konsultacje, turnieje. Transfer brzeskiego napastnika pokazuje, że inwestowanie w młodych zawodników i dawanie im szansy popłaca. KGHM Zagłębie Lubin inwestuje rokrocznie w swoją Akademię ogromne pokłady finansowe – mówi się nawet o 8 mln złotych w ciągu roku! To właśnie dzięki temu w Lubinie udało się zbudować doskonałą bazę, z bursą, odnową biologiczną, a także kompleksem boisk treningowych i wysokiej klasy trenerów.

Niemiecki „Bild” komplementuje Białka

Bartosz Białek został ochrzczony przez niemiecki dziennik „Bild” mianem „mini-Lewandowskiego” i uznany za największy młody talent w Polsce. Gazeta podkreślała również, że w kolejce po napastnika ustawiały się inne niemieckie kluby, takie jak m.in. Bayer Leverkusen, Eintracht Frankfurt, czy Borussia Moenchengladbach.

Porównanie Białka do gwiazdy Reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego jest trafne nawet ze względu na podobną kwotę transferu, ponieważ przypomnijmy, że za „Lewego” w 2010 roku Borussia Dortmund zapłaciła Lechowi Poznań 4,75 mln euro.

Trzymajmy kciuki, aby kariera młodego brzeżanina w Bundeslidze potoczyła się tak świetnie, jak Roberta Lewandowskiego!

Reklama
859 views